Hankook i Cargobull Naczepy Cargobull wyposażone w dalekobieżne opony Hankook - fot. ©: Hankook

Koreańska firma Hankook i największy europejski producent naczep ciężarowych , czyli Schmitz Cargobull AG, ogłosili właśnie rozszerzenie ich strategicznej współpracy na skalę międzynarodową.

Zgodnie z ustaleniami tej długotrwałej umowy,  Hankook dostarczy opony pierwszego montażu do naczep Cargobull. Będą to opony stworzone na potrzeby długich tras, opracowane na podstawie gamy e-cube/e-cube MAX oraz z gamy SmartWork, przeznaczonej do pojazdów budowlanych. Dostępne będą w dziewięciu rozmiarach, w tym także w nowym rozmiarze 455/40R22.5, zaprojektowanym do naczep o dużej ładowności.

Za sprawą obniżonego oporu toczenia (e-cube/e-cube MAX), czy też dzięki ulepszonej odporności na uszkodzenia mechaniczne, opony Hankook mają, zdaniem producenta, umożliwić obniżenie całkowitych kosztów nabycia (TCO) poprzez optymalizację kosztów ich użytkowania.

Według Ho-You Pae, dyrektora Hankook Tire ds. operacyjnych na obszar Europy:

„Poza stosowaniem naszych opon ciężarowych jako pierwszego montażu przez największych światowych producentów pojazdów przemysłowych, rozszerzenie naszej współpracy z firmą Schmitz Cargobull AG świadczy o uznaniu znakomitej jakości naszych produktów oraz o naszych zdolnościach innowacyjnych. Z pewnością pobudzi to dalszy rozwój naszej działalności na terenie całej Europy.“

Porozumienie między Hankook i Cargobull fot. ©: Hankook Koreański producent, który poza tym ogłosił też podpisanie umów na pierwszy montaż z firmami MAN i Mercedes, wpisuje tym samym rozszerzenie współpracy w swoją strategię podboju rynku europejskiego.

Umowa przewiduje, że wszystkie opony dostarczane przez Hankook będą bezpośrednio przekazywane do siedziby Schmitz Cargobull, która mieści się w Horstmar w Niemczech.

Wymieniono w tym artykule

Dowiedz się więcej na ten temat

Opony e-cube MAX firmy Hankook montowane fabrycznie przez markę MAN

28/04/2015 - Produkty i usługi

Koreański producent Hankook łapie wiatr w żagle. Jeszcze przed nadejściem wiosny dostarczył on monto ...

Czytaj›

Hankook i Mercedes-Benz nawiązują współpracę w zakresie wyposażenia fabrycznego!

03/02/2015 - Produkty i usługi

Koreański producent Hankook ma powody do radości. To on zyskał przychylność marki Mercedes-Benz i je ...

Czytaj›