Opony sportowe i z ultrawysokimi osiągami, opony i wyścigi - Na oponach Michelin GT3 RS przejeżdża tor Nürburgring w czasie poniżej 7 min.

Porsche 911 GT3 RS i Michelin: duet idealny, by przejechać tor Nürburgring w mniej niż 7 minut

Sport Opublikowano 27-04-18 autor Julien Taillandier

Nürbugring jest prawdopodobnie najbardziej wymagającym torem na świecie. Przejechanie tej wyjątkowej trasy w mniej niż 7 minut świadczy o niewiarygodnym poziomie osiągów zarówno samochodu, jak i opon. Przykładem jest ostatnia wersja Porsche 911 GT3 RS na oponach Michelin Pilot Sport Cup 2.

Michelin GT3 Nürburgring Nowe Porsche 911 GT3 RS należy do nielicznych samochodów, które przejeżdżają tor Nürburgring w czasie poniżej 7 minut. - fot. © : Porsche

Historyczny czas na wymagającej trasie

Długa historia łączy markę Porsche i tor Nürburgring. Niemiecki producent testuje na tej trasie każdy swój specjalny model, aby potwierdzić jego osiągi i możliwości. Ostatnim modelem, który wyróżnił się pod tym względem, było Porsche GT2 RS, które dzięki swoim 700 KM uzyskało niewiarygodny czas 6 minut 47 sekund, stając się przy okazji najszybszym w historii Porsche 911 na tym torze.
Naturalnie najnowsza wersja GT3 RS również zmierzyła się z tym wyzwaniem. Dysponując mniejszą mocą niż GT2 RS (520 koni), uzyskała jednak historyczny wynik.

Porsche GT3 Michelinfot. © : Porsche

Otóż francuski pilot Kevin Estre wykonał okrążenie dokładnie w czasie 6:56,4 minut, poprawiając przy okazji o 24 sekundy czas poprzedniej wersji GT3 RS.

Zarówno układ jezdny, jak i silnikowy nowej wersji GT3 RS został zaprojektowany pod kątem jazdy sportowej. Aby w pełni wykorzystać potencjał samochodu, wyposażono go, w ogumienie dostosowane do jego aspiracji: Michelin Pilot Sport Cup 2 R w rozmiarze 265/35 ZR 20 i 325/30 ZR 21, będące również na wyposażeniu GT2 RS.
Jeśli chodzi o same osiągi, nowa wersja GT3 RS przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,2 sekundy i osiąga prędkość 312 km/h.

Obejrzyj ten rekord na filmie wideo: