Opony sportowe i z ultrawysokimi osiągami, opony i wyścigi - Pirelli Trofeo R, filmy z testów

Pirelli Trofeo R, filmy z testów

Sport Opublikowano 27-07-15 autor Julien Taillandier

Trofeo R to najbardziej ekstremalne opony do aut osobowych z gamy Pirelli. Obejrzyjcie testy opon przeprowadzone podczas Pzero Expérience przez Anthony'ego Beltoise na torze Magny-Cours oraz Chrisa Harrisa na torze w Portimao.

Testy opon Pirelli Trofeo R na torze Renault Megane RS Trophy-R okrążający tor w Portimao podczas testów opon sportowych Pirelli Trofeo R - fot. © : Video Chris Harris / fr.youtube.com

Podobnie jak opony Michelin Pilot Sport Cup 2, Toyo R888 czy Yokohama A048, opony Pzero Trofeo R to bezkompromisowe opony sportowe z homologacją do jazdy po drogach publicznych.  Opony skierowane są do kierowców poszukujących produktu o bardzo precyzyjnych osiągach. Doskonale sprawdzą się na torach wyścigowych.

Poniżej zamieszczamy 2 filmy nakręcone podczas testów na torze, które pozwolą na ocenę przyczepności i efektywności opon:

  • Pierwszy z nich został nakręcony na torze Magny-Cours podczas dnia Pzero Expérience.  Za kierownicą Audi TTS (310 KM) kierowca Anthony Beltoise porównuje opony Pzero oraz  Trofeo R.

    • Na drugim filmie, nakręconym na torze w portugalskim Portimao, opony testuje znany brytyjski dziennikarz Chris Harris.  Za kierownicą samochodu Megane RS Trophy-R (275 KM) oraz Porsche 911 typ 991 GT3 (475 KM), Chris porównuje podczas okrążeń na czas opony Trofeo R z oryginalnym ogumieniem tych sportowych samochodów.