Opony zimowe, porównywarka cen opon zimowych samochodowych i 4x4, porównanie opon zimowych, poradnik dla kupujących opony, wszystkie oferty sklepów na opony zimowe.
Przód
PORÓWNAJ 
Sezon

Sezon

Przy wyborze opon radzimy kierować się sezonem, temperaturą i typem podłoża:
  • Letnie: zapewniają optymalne osiągi w temperaturze powyżej 7°C.
  • Zimowe: zalecane w temperaturze poniżej 7°C. Rysunek bieżnika tych opon umożliwia ewakuację śniegu i zapewnia przyczepność.

Producenci opon

W rezulteo podzieliśmy marki opon na 3 kategorie
  • Marki wiodące w zakresie osiągów: Marki oferujące opony, które w większości posiadają wysokie parametry w odniesieniu do wszystkich kryteriów: bezpieczeństwo, komfort, ochrona środowiska.
  • Marki pośrednie: Poziom osiągów opon produkowanych przez te marki, jest generalnie niższy. Są one słabsze w zakresie wielu parametrów jednocześnie.
  • Inne marki: Marki oferujące opony, które odznaczają się w większości niższymi osiągami w porównaniu z oponami innych marek.

Marki samochodów

Niektórzy producenci opon dołożyli szczególnych starań do opracowania danej gamy ogumienia. Specjalne oznaczenia (N, MO, *, itp.) są widoczne na boku opony i wskazują na homologację opony do określonych marek pojazdów (Porsche, BMW, Mercedes, itp.).

Wyjaśnienie Run Flat

Opony Run Flat to takie, na których nawet po przebiciu opony można przejechać jeszcze pewną ilość kilometrów. Opony tego typu można zakladać tylko do pojazdów, dla których przewidziano ten typ wyposażenia. Mogą także wymagać zastosowania specjalnej felgi.

Wyjaśnienie Różne rozmiary na osiach

Jeśli twój pojazd, zgodnie z informacją producenta, może być wyposażony w opony o różnych rozmiarach na osi przedniej i tylnej, masz możliwość wybrać oddzielnie rozmiary opon przednich i tylnych. Dotyczy to nielicznych modeli pojazdów.

Nasza porównywarka opon zimowych

Wybór opon zimowych może być skomplikowany. Możesz potrzebować opon zimowych typu alpejskiego lub nordyckiego, opon z bieżnikiem asymetrycznym lub kierunkowym… i nie zawsze wiadomo jak się w tym wszystkim odnaleźć.

Nasza porównywarka opon zimowych pomaga ci dobrać odpowiednią oponę do twojego samochodu (osobowego, z napędem 4x4, dostawczego...) oraz dostosowaną do twoich potrzeb. Dodatkowo na naszej stronie można znaleźć wiele informacji związanych z prawidłowym użytkowaniem opon w warunkach zimowych: od odpowiedniego ciśnienia przez porady jak jeździć w zimie i kończąc na wskazówkach dotyczących przechowywania opon.

Czytaj poradnik opon zimowych