Nowe opony : aktualności producentów opon - Yokohama zapowiada powrót A008P - rezulteo

Yokohama zapowiada powrót A008P

Nowe opony Opublikowano 14-03-17 autor Julien Taillandier

Właściciele starych samochodów wiedzą, jak trudno jest znaleźć opony pasujące do ich pojazdów. Marka Yokohama, świadoma rosnącego zapotrzebowania w tym segmencie, postanowiła wznowić produkcję opony A008P, która od lat nie była dostępna w sprzedaży.

 Pneu-Yokohama-A008P A008P marki Yokohama wraca do gry na prośbę właścicieli starych samochodów - fot. © : Yokohama 2017

Rozmiary opon tak bardzo zmieniły się w ostatnich latach, że trudno znaleźć ogumienie pasujące do starszych samochodów, zwłaszcza w przypadku sportowych aut o specyficznych rozmiarach. Niektórzy właściciele nie byli w stanie znaleźć homologowanych rozmiarów, co wiązało się z  koniecznością zakupu niedopasowanego lub pozbawionego homologacji ogumienia.

Dlatego też niektórzy producenci postanowili przywrócić do produkcji od dawna już niedostępne opony, tak jak Michelin zrobił ze słynnym modelem TRX.

Yokohama nie została w tyle pod tym względem, wznawiając produkcję wycofanego wiele lat temu modelu A008P, który po raz pierwszy trafił do sprzedaży w 1989 roku. Był wówczas przeznaczony do słynnego Porsche 911 typu 964.

Yokohama-A008P-porschefot. © : Yokohama 2017

Początkowo była to bardzo ekskluzywna seria, ponieważ do sklepów trafiły tylko dwa rozmiary: 205/55ZR16 91W oraz 245/45ZR16 94W. Dzięki innemu bieżnikowi na przedniej i tylnej osi, pojazdy miały różne rozmiary opon.

Kolejne rozmiary trafią do sprzedaży w najbliższych miesiącach, co z pewnością ucieszy właścicieli niektórych youngtimerów.

Yokohama zaprezentowała ten model na kołach Porsche 930 Turbo Cabriolet, by uczcić długą współpracę między japońskim i niemieckim producentem.