Nowe opony : aktualności producentów opon - Dwie nowe zimówki w ofercie Yokohamy

Yokohama prezentuje dwie nowe opony zimowe z serii BluEarth oraz IceGuard

Nowe opony Opublikowano 25-03-17 autor Yannick O’Conor

Yokohama skorzystała z okazji, jaką był Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie, by zaprezentować dwie nowe opony zimowe: BluEarth Winter V905 oraz IceGuard IG65.

BluEarth-WINTER-V905 BluEarth Winter V905 - fot. © : Yokohama 2017

BluEarth Winter V905: ekologiczna opona zimowa o doskonałych parametrach

Yokohama skorzystała z okazji, jaką był Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie, by zapowiedzieć pierwszą oponę zimową w swojej gamie ekologicznej: model BluEarth Winter V905. Mieszanka gumowa z polimerów, krzemionki oraz oleju pomarańczowego sprawia, że opona spełnia coraz bardziej rygorystyczne normy europejskie dotyczące ekologii, a dodatkowo pozwala obniżyć zużycie paliwa. Jest też mocno inspirowana modelem W.drive V905, którego osiągi spotkały się z uznaniem niemieckiego automobilklubu (ADAC).

Połączenie sprawdzonej technologii z rozwiązaniami stosowanymi w BluEarth umożliwiły uzyskanie lepszej stabilności i innych parametrów w modelu Winter V905. Zarówno na lodzie i śniegu, jak i na suchej i mokrej nawierzchni.

Nowość ta będzie dostępna już jesienią tego roku w bardzo szerokiej gamie rozmiarów – będzie ich aż 199, od 15 do 22 cali.

iceGUARD-iG65fot. © : Yokohama 2017

Nowa opona kolcowana

Model IceGuard IG65, również zaprezentowany przez Yokohamę w Genewie, jest zdaniem producenta wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania do opon kolcowanych. Jako bezpośredni następca modelu iG55, nowa opona z kolcami została stworzona dla kierowców, którzy często muszą poruszać się po oblodzonych drogach. Dzięki większemu zagęszczeniu i lepszemu rozplanowaniu kolców w środkowej części bieżnika, opona Yokohamy oferuje lepsze osiągi w najbardziej ekstremalnych warunkach. 

IceGuard IG65 trafi do sprzedaży na terenie Rosji oraz w Europie Północnej jesienią tego roku i będzie dostępny w 29 rozmiarach, od 16 do 18 cali.