Nowe opony : aktualności producentów opon - Yokohama: nowe opony Geolandar 3PMSF do SUV-ów

Yokohama: nowe opony Geolandar 3PMSF do SUV-ów

Nowe opony Opublikowano 22-03-16 autor Alexandre Lenoir

Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie firma Yokohama poszerzyła gamę swoich produktów Geolandar. Opracowana do średnich i dużych SUV-ów, opona Geolandar A/T G015 otrzymała homologację zimową symbolizowaną znakiem 3PMSF.

Nowa opona do samochodów typu SUV: Yokohama Geolandar A/T G015 Geolandar A/T G015, nowa opona firmy Yokohama do SUV-ów, oferuje większą stabilność i zwrotność na drodze. - fot. © : Yokohama 2016

Aby zwiększyć stabilność i zwrotność w trakcie jazdy, producent opon Yokohama zdecydował się na zastosowanie szerszych bloków bieżnika. Jeśli chodzi o osnowę opony, ma ona grubą sześciokątną stopkę ze stali, która jest w stanie utrzymać dużą masę tego typu samochodów, a także ciężar transportowanych przez nie ładunków. Ściany boczne zostały natomiast wzmocnione, aby mogły wytrzymać trudy codziennej eksploatacji.

Na bieżniku cztery rowki ułatwiają odprowadzanie płynów, by ograniczyć zjawisko hydropoślizgu. Ponadto optymalizacja powierzchni styku z podłożem minimalizuje zużycie w strefie barków, zwiększając jednocześnie przyczepność.

Geolandar A/T G015 wejdzie do sprzedaży w lipcu 2016 roku i będzie dostępna dla obręczy od 15 do 20 cali.

Yokohama Geolandar A/T G015fot. © : Yokohama 2016