Nowe opony : aktualności producentów opon - Prezentacja opony nordyckiej Yokohama IceGuard IG60

Yokohama IceGuard IG60: opona nordycka na każde warunki zimowe

Nowe opony Opublikowano 27-03-18 autor Yannick O'Conor

Przy okazji międzynarodowego salonu samochodowego w Genewie marka Yokohama przedstawiła nową niekolcowaną oponę nordycką: IceGuard iG60.

Yokohama iceGUARD_iG60 Opona Yokohama IceGuard IG60 jest przeznaczona dla kierowców przyzwyczajonych do jazdy w ekstremalnych warunkach zimowych - fot. © : Yokohama

Opona przeznaczona głównie do użytku w krajach nordyckich

Podczas salonu samochodowego w Genewie marka Yokohama przedstawiła najmłodszego członka rodziny IceGuard: model iG 60. Niekolcowana opona nordycka do samochodów osobowych zostanie wprowadzona w pierwszej kolejności na rynki Europy Północnej i Rosji, a następnie stopniowo będzie się pojawiać w pozostałych krajach europejskich i azjatyckich. Model IceGuard iG60 jest już dostępny w Japonii, lecz występuje pod nazwą IceGuard 6.

Yokohama_iceGUARD_iG60_profilfot. © : Yokohama

Opona przystosowana do surowych warunków zimowych

W przypadku opon nordyckich z gamy IceGuard marka Yokohama skoncentrowała się na trzech głównych czynnikach: skuteczności na lodzie, trwałości i niskim zużyciu paliwa. W modelu IG 60 japoński producent poprawił dodatkowo czwartą kluczową cechę opony, w znacznym stopniu udoskonalając osiągi na mokrej drodze.

Asymetryczny profil modelu IceGuard IG 60 został wyposażony w szerszą powierzchnię kontaktu z podłożem zapewniającą lepsze osiągi opony na oblodzonej nawierzchni. Dodatkowo zastosowano mieszankę gumową poprawiającą przyczepność w warunkach zimowych. Mikroskopijne „baloniki” zatopione w kauczuku pochłaniają nadmiar wody z jezdni, nie dopuszczając do poślizgu, a krzemionka pomaga zachować elastyczność mieszanki gumowej mimo niskich temperatur. Stosowany w oponach olejek pomarańczowy – specjalność producenta – zwiększa ich trwałość i pomaga zachować wydajność mimo upływu czasu. Dzięki tej technologii marce Yokohama udało się poprawić sprawność nowej opony na lodzie o 15%, a na mokrej nawierzchni o 5%, w porównaniu do poprzedniego modelu, IceGuard IG50 Plus.

Podwójne mikrorowki na bieżniku także poprawiają właściwości czepne opony na lodzie. Zewnętrzna część bieżnika umożliwia osiąganie optymalnych rezultatów podczas jazdy po śniegu. Zdaniem firmy Yokohama trójwymiarowe lamele umieszczone na masywnych blokach dodatkowo zwiększają ich solidność, gwarantując precyzję i stabilność kierunku jazdy.

Dostępność

Opona nordycka Yokohama IceGuard IG60 będzie dostępna jesienią tego roku w 102 rozmiarach, umożliwiając montaż na felgach o średnicy od 13 do 19 cali.