Nowe opony : aktualności producentów opon - Vredestein pokazuje swoją nową oponę zimową Wintrac Pro

Wintrac Pro: prezentacja nowej opony zimowej UHP firmy Vredestein w Kolonii

Nowe opony Opublikowano 06-06-18 autor Yannick O'Conor

Holenderski producent Vredestein zaprezentował swoją nową oponę zimową na niemieckich targach The Tire Cologne. Opona Wintrac Pro jest zaliczana do zimówek UHP przeznaczonych raczej do pojazdów z potężnym silnikiem.

Vredestein Wintrac Pro bok Nowa opona zimowa Vredestein Wintrac Pro powstała we współpracy z firmą Italdesign - fot. © : Vredestein

Nowa opona zimowa do samochodów klasy premium

Wintrac Pro to nowa opona zimowa dla samochodów sportowych z felgami o średnicy od 17 cali wzwyż. Vredestein zamierza wyposażać samochody o dużej mocy w opony charakteryzujące się wysokimi osiągami. Elegancka linia będąca ich dodatkowym atutem również tym razem jest efektem współdziałania z firmą Italdesign Giugiaro specjalizującą się w projektowaniu samochodów, która pracowała nad wieloma autami takimi jak Maserati Coupé czy słynny DeLorean DMC-12.

Nowe wydajne technologie

Projektując nową oponę, firma Vredestein chciała zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa w warunkach zimowych. Producent deklaruje skrócenie drogi hamowania na mokrej nawierzchni o 10% w porównaniu do Wintrac xTremeS, poprzedniczki Wintrac Pro. Stało się to możliwe dzięki optymalizacji profilu bieżnika oraz układowi rowków w jego środkowej części. Długa i owalna powierzchnia styku opony z podłożem ma zwiększać jej skuteczność na mokrej nawierzchni, ułatwiając odprowadzanie wody. Dzięki tej właściwości opona Wintrac Pro miałaby lepiej reagować i wgryzać się w podłoże na zakrętach.

Liczne lamele na blokach w obrębie barków opony oraz wyraźny kąt rowków optymalizują osiągi opony w zakresie prowadzenia na śniegu. Pod tym względem Vredestein deklaruje poprawę o 15% w stosunku do poprzedniej wersji.

 

Mieszanka gumowa na bazie żywicy cechująca się wysoką zawartością krzemionki ma zwiększać precyzję prowadzenia i skuteczność hamowania na mokrej nawierzchni, śniegu i lodzie.

 

Wintrac Pro: nowa opona zimowa UHPfot. © : Vredestein


 

Dostępność

Opona zimowa Vredestein Wintrac Pro jest już dostępna w 35 rozmiarach dla felg o średnicach od 17 do 21 cali. Na etykiecie europejskiej w zakresie hamowania na mokrej nawierzchni wszystkie rozmiary posiadają ocenę B. Jeśli chodzi o opór toczenia, opona uzyskała ocenę E dla większości dostępnych rozmiarów.