Nowe opony : aktualności producentów opon - Wintersys, pierwsza opona 3PMSF od Norauto

Wintersys, pierwsza opona 3PMSF od Norauto

Nowe opony Opublikowano 06-11-15 autor Alexandre Lenoir

Norauto wprowadza na rynek pierwszą oponę zimową pod swoim szyldem. Model Wintersys posiada oznakowanie 3PMSF (Three pics mountain snow flakes) gwarantujące trakcję i stabilność na ośnieżonej lub oblodzonej drodze.

Wintersys, nowa opona zimowa Norauto Wyposażona w oznakowanie 3PMSF, nowa opona zimowa Wintersys marki Norauto gwarantuje stabilność i trakcję na ośnieżonej drodze. - fot. © : Norauto

Pierwszą oponą do aut osobowych był model Prevensys wprowadzony przez markę 15 lat temu. Teraz oferta Norauto poszerza się również o pierwszą zimową oponę, co jest nowością wśród marek zajmujących się głównie dystrybucją ogumienia. Model Wintersys dysponuje oznakowaniem 3PMSF (Three pics mountain snow flakes), które gwarantuje stabilność oraz trakcję na ośnieżonej lub oblodzonej drodze.

Podczas gołoledzi Wintersys wykorzystuje kwadratowe wypustki, które pomagają utrzymać tor jazdy, z kolei wielokierunkowe lamele sprzyjają przekazywaniu mocy na podłoże.  Skuteczny podczas gołoledzi i opadów śniegu, model Wintersys bardzo dobrze radzi sobie również na mokrej nawierzchni za sprawą rowków w kształcie litery V usprawniających odprowadzanie wody, by zapobiec zjawisku aquaplaningu. Z kolei technologia „sipes interlocking” poprawia przyczepność na zakrętach, zmniejszając jednocześnie poziom hałasu na suchej nawierzchni.

Norauto wkroczyło do segmentu opon zimowych, które nie są jeszcze obowiązkowe w Polsce czy w wielu innych krajach europejskich, lecz każdego roku stają się coraz bardziej popularne za sprawą problemów drogowych powodowanych przez zmiany klimatyczne. W ramach przypomnienia: bardziej elastyczna guma, która wolniej twardnieje pod wpływem zimna sprawia, że opony zimowe wykazują większą skuteczność niż klasyczne w temperaturze poniżej 7°C.

Model Wintersys jest dostępny w ośmiu rozmiarach, od 14 do 16 cali, już od ok. 190zł w sklepach Norauto.