Nowe opony : aktualności producentów opon - Vredestein wprowadzana na rynek Wintrac Xtreme S, czyli swoją najnowszą oponę zimową o wysokich osiągach

Vredestein wprowadzana na rynek Wintrac Xtreme S, czyli swoją najnowszą oponę zimową o wysokich osiągach

Nowe opony Opublikowano 24-09-13 autor Mateusz

Vredestein intensywnie przygotowuje się do zimy. Miłośnicy sportowej jazdy podczas tej pory roku mogą liczyć na najnowszą pozycję w ofercie holenderskiej firmy, czyli model Wintrac Xtreme S o wysokich osiągach.

Vredestein Wintrac Xtreme S Nowy model Wintrac Xtreme S firmy Vredestein posiada wszelkie cechy opony o wysokich osiągach konieczne do jazdy po drogach w warunkach zimowych. - fot. © : Vredestein

 

Lepszy niż Wintrac Xtreme

Vredestein Wintrac Xtreme Sfot. © : Vredestein

Holendrzy z firmy Vredestein przygotowują się już do sezonu zimowego. Producent przedstawił model Wintrac Xtreme S, będący następcą poprzedniego o nieznacznie krótszej nazwie: Wintrac Xtreme. Według zapowiedzi producenta, nowa opona przewyższa swojego poprzednika pod każdym względem.

 

 

 

 

 

Opona o wysokich osiągach

Vredestein Wintrac Xtreme Sfot. © : Vredestein

Chodzi o oponę o wysokich osiągach, zaprojektowaną z myślą o sportowych zastosowaniach, do montażu na obręczach o dużej średnicy, w autach o większej mocy silnika. W parze ze sportowym charakterem idzie oczywiście wysoki indeks prędkości (Y: 300 km/h).

Wintrac Xtreme S wykorzystuje m.in. Internal Sipe Locking Technology w celu zapewnienia maksymalnej stabilności podczas deszczu oraz na ośnieżonych nawierzchniach dzięki zaawansowanej optymalizacji struktury lameli opony oraz kontroli ich deformacji przy dynamicznej jeździe. 

 

Przyczepność na ośnieżonych drogach

Vredestein Wintrac Xtreme Sfot. © : Vredestein

Vredestein zapowiada lepsze niż kiedykolwiek wcześniej osiągi na świeżym i roztopionym śniegu oraz w warunkach gołoledzi, zarówno pod względem przyczepności, jak i sterowności. Bieżnik opony wykorzystuje dwa rodzaje lameli: w części środkowej są proste, dla maksymalnej motoryczności na śniegu i lodzie przy jednoczesnym skróceniu drogi hamowania na tego typu nawierzchni. Z kolei na barkach opony są lamele zygzakowate, które zapewniają  dobrą przyczepność na śliskiej drodze. Inny typ rowków optymalizuje odprowadzanie wody oraz zapewnia przyczepność w deszczową pogodę. Dzięki zmienionej i ulepszonej kompozycji mieszanki gumowej, Wintrac Xtreme S gwarantuje również wyższą żywotność oraz niższy opór toczenia.

Poza tym, podobnie jak w przypadku innych produktów sportowych Vredestein, za styl opony nadal odpowiada partnerskie biuro projektowe Giugaro.

 


Dostępność

Model Vredenstein Wintrac Xtreme S będzie dostępny w dwunastu różnych rozmiarach, od 16 do 19 cali.