Nowe opony : aktualności producentów opon - Vredestein odświeża swoją gamę opon zimowych oraz całorocznych

Vredestein odświeża swoją gamę opon zimowych oraz całorocznych

Nowe opony Opublikowano 23-07-14 autor Mateusz

Specjaliści z firmy Vredestein odświeżają swoją gamę opon zimowych oraz całorocznych za pomocą produktów, które mają oferować wzrost osiągów.

Vredestein Quatrac 5 na kołach samochodu Marka Vredestein zapowiada dwie nowe opony oferujące innowacyjne rozwiązania technologiczne: Quatrac 5 (całoroczna) oraz Snowtrac 5 (zimowa) - fot. © : Vredestein

Quatrac 5, na cały rok

Vredestein Quatrac 5: oponafot. © : Vredestein
 Vredestein przedstawia w pierwszej kolejności Quatrac 5, nową oponę całoroczną przeznaczoną na rynki, na których ten rodzaj ogumienia jest bardzo rozpowszechniony. W ramach przypomnienia wspomnimy tylko, że umożliwia ona wystarczający komfort użytkowania w zmiennych warunkach pogodowych o różnych porach roku, gwarantując rozsądny poziom osiągów na dowolnej nawierzchni. Nie mogą one jednak konkurować z oponami letnimi w upalne lato ani też z zimówkami, gdy temperatura spadnie poniżej zera. Według producenta dzięki asymetrycznemu rowkowi wzdłużnemu model ten zapewnia, większą zwrotność oraz stabilność na zakrętach względem zastępowanego produktu. Stabilność na zakręcie została dodatkowo wzmocniona przez zastosowaną technologię 3D Grip Claws, zapewniającą również lepszą trakcję na śniegu oraz na oblodzonej drodze.

Dzięki 100% zawartości krzemionki oraz obecności bardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych, nowy produkt posiada, według Vredestein,  zwiększone przebiegiWarto wspomnieć, że opona jest oznaczona symbolem „3PMSF”  , co oznacza, że może być nazywana „oponą zimową” w krajach, w których to ogumienie jest obowiązkowe w sezonie zimowym. Opona Quatrac 5 jest dostępna w dwunastu rożnych rozmiarach, od 185/65 R15 88H do 225/45 R17 94 V XL.

 

Snowtrac 5, 100% opona zimowa

Vredestein Snowtrac 5: oponafot. © : Vredestein
Jak sama nazwa wskazuje, Snowtrac 5 to nowy produkt w kategorii opon zimowych, zaprojektowanych pod kątem jak najlepszych osiągów, gdy temperatura spada poniżej 7 stopni bez względu na rodzaj drogi. W nowej oponie zastosowano specjalne lamele, z siecią nacięć pozwalającą łatwiej przebijać warstwę lodu, wody i śniegu. Rozwiazanie to zapewnia lepszą trakcję na śniegu oraz na lodzie jak i zwiększa przyczepność na zakrętach.

 

Vredestein Snowtrac 5 na śniegufot. © : Vredestein

Bieżnik opony posiada „ukrytą” technologię, która redukuje hałas dzięki budowie w kształcie litery „V”. Model Snowtrac 5 jest już dostępny w piętnastu różnych rozmiar od 185/65 R14 86T aż do 195/45 R16 84 H XL.