Nowe opony : aktualności producentów opon - Uniroyal RainSport 3: powrót opony na mokrą nawierzchnię

Uniroyal RainSport 3: powrót opony na mokrą nawierzchnię

Nowe opony Opublikowano 12-05-14 autor Mateusz

Producent opon Uniroyal na prezentację nowego modelu RainSport 3 zaprosił nas do akwarium. Wybór miejsca był nieprzypadkowy ponieważ technologia zastosowana przy wytarzaniu produktu jest inspirowana skórą rekina

Uniroyal RainSport 3 – opona inspirowana skórą rekina Uniroyal RainSport 3 – opona wykorzystująca technologię inspirowaną skórą rekina - fot. © : Uniroyal

Z okazji wprowadzenia na rynek opony o najbardziej sportowej charakterystyce ze wszystkich oferowanych produktów, Uniroyal zaprosił nas do Walencji w Hiszpanii, stolicy jednego z najcieplejszych regionów Europy. To pewien paradoks, jeśli weźmiemy pod uwagę, że producent chciał pokazać nam opony do jazdy w deszczu. Wybór był jednak uzasadniony ponieważ konferencja prasowa odbyła się w akwarium w towarzystwie rekinów. Bliskość potężnego drapieżnika miała na celu podkreślenie jego związku z technologią zastosowaną w produkcie.

 

Agresywny profil

Uniroyal RainSport 3 w deszczufot. © : Uniroyal
Opona Uniroyal RainSport 3 jest specjalnie dostosowana do jazdy na mokrej nawierzchni. Asymetryczny bieżnik doskonale odzwierciedla zadanie stawiane przed tą oponą: optymalne odprowadzanie dużej ilości wody oraz dobrą odporność na aquaplaning. Warto też zwrócić uwagę na rowki odprowadzające, które rozchodzą się poprzecznie na oponie i tworzą liczne ostre krawędzie.

Jednak opona RainSport 3 nie jest produktem o jednym obliczu i jej zalety nie przejawiają się tylko na mokrej nawierzchni. Opona ma oferować kierowcy dynamikę i sportową charakterystykę, o którą zadbano stosując sztywne kostki na barku bieżnika. 

 

Technologia Shark Skin Technology (SST)

Opona Uniroyal RainSport 3 i technologia SSTfot. © : Uniroyal
Uniroyal to producent uważający się za wynalazcę opony do jazdy w deszczu i na mokrej nawierzchni. Wprowadzenie na rynek modelu RainSport 3, w którym  technologia odprowadzania wody jest inspirowana budową skóry rekina, stanowi istotny etap w historii firmy. Podobne rozwiązanie było wykorzystywane wcześniej w świecie pływania i znane jest ze słynnych kombinezonów pływackich marki Speedo, które nie zostały dopuszczone do użytkowania podczas zawodów ze względu na zbyt znaczą przewagę uzyskiwaną przez stosujących je pływaków.

Technologia Shark Skin Technology przejawia się zastosowaniem wyjątkowego wzoru bieżnika w rowkach opon. Jej celem jest przyspieszenie odprowadzania wody i ograniczenie zaburzeń jej przepływu. Opona została także nagrodzona przez IF product design award 2014

 

Dostępność  

Uniroyal RainSport 3fot. © : Uniroyal
Opony Uniroyal RainSport 3 są dostępne w 106 rozmiarach o średnicy od 14 do 21 cali - w tym 13 wariantów przeznaczonych do SUV-ów.

Uniroyal RainSport 3: test >>