Nowe opony : aktualności producentów opon - Ultrac Satin: klasa premium od Vredestein

Ultrac Satin: klasa premium od Vredestein

Nowe opony Opublikowano 10-03-16 autor Alexandre Lenoir

Opona UltracSatin została zaprojektowana do sedanów i SUV-ów przez markę Vredestein we współpracy ze studiem projektanckim Giugiaro, które odpowiada za design. Holenderski producent zaprezentował swoje nowe dzieło podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, podkreślając jego doskonałe parametry oraz ekonomiczność.

Ultrac Satin : nowa opona premium od Vredestein Zaprojektowana do sedanów i SUV-ów, opona Ultrac Satin marki Vredestein oferuje znacznie większą skuteczność hamowania na mokrej nawierzchni - fot. © : Verdestein 2016

Nowa opona Vredestein otrzymała oceny B i C w kategorii oszczędności.

Praca włożona w optymalizację mieszanki gumowej oraz rysunek bieżnika, z zygzakowatym rowkiem oraz owalnym miejscem styku z podłożem, przełożyła się na poprawę trakcji oraz prowadzenia auta i lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni.
Droga hamowania została skrócona o ponad 3 metry (z prędkości 80 km/h do momentu całkowitego zatrzymania) względem poprzedniego modelu, czyli Ultrac Cento. Nic dziwnego: Ultrac Satin posiada ocenę A w kategorii hamowania na mokrej nawierzchni.

Aby osiągnąć ten cel, oprócz mieszanki gumowej inżynierowie zoptymalizowali również bieżnik, jego rzeźbę, bok opony, jej opasanie i rant ochronny.

Model Ultrac Satin oferowany jest na razie w rozmiarach od 16 do 18 cali (indeks prędkości W i Y), wkrótce dostępne będą większe rozmiary, do 20 cali.

Opona dla gwiazdy

Limitowana seria 225 sztuk opony zostanie wyprodukowana we współpracy z artystą DJ Hardwellem w rozmiarze 225/45 R17Y. Na boku będzie znajdować się logo didżeja oraz symbol equalizera.

Seria limitowana: Ultrac Satin Hardwellfot. © : Vredestein 2016