Nowe opony : aktualności producentów opon - Turanza T005: nowa opona klasy premium od Bridgestone

Turanza T005: nowa opona klasy premium od Bridgestone

Nowe opony Opublikowano 05-10-17 autor Yannick O’Conor

Bridgestone pokazało oponę Turanza T005 do aut osobowych podczas imprezy promocyjnej w Grecji. Zastąpi ona model T001 EVO w styczniu 2018 r., gdy trafi do sprzedaży.

Bridgestone Turanza T005, mokra droga Nowa opona Bridgestone Turanza T005 została opracowana pod kątem bezpieczeństwa i kontroli, zwłaszcza na mokrej drodze - fot. © : Bridgestone / Tom Joy

Opona, która spełnia potrzeby europejskich konsumentów

Kiedy Bridgestone mówi o swoich klientach, używa określenia „Boss”, czyli szef. W ten sposób japoński producent wyraża fakt, że klient jest dla niego najważniejszy. Bridgestone przeprowadziło więc ankietę wśród tysięcy klientów z Europy, by zrozumieć ich potrzeby i oczekiwania dotyczące ogumienia. Na pierwszym miejscu znalazło się bezpieczeństwo, następnie kontrola nad pojazdem oraz przyjemność z jazdy. A gdyby przy okazji opona mogła jeszcze ograniczać zużycie energii, byłoby super.

Model Bridgestone Turanza T005, zaprezentowany z wielką pompą w połowie września partnerom marki w Atenach oraz reszcie świata podczas ostatnich targów motoryzacyjnych „IAA” we Frankfurcie na kołach Lexusa Lexus LC500h, ma być odpowiedzią na potrzeby wyrażone przez europejskich kierowców. – Nowa Turanza T005 to filar naszej oferty przeznaczonej dla masowego użytkownika, deklaruje podczas prezentacji opony Jakob Ronsholt, dyrektor generalny ds. produktów na region EMEA w Bridgestone. – Dokładnie przeanalizowaliśmy oczekiwania konsumentów, by stworzyć oponę, która w 100% spełni ich oczekiwania.

Bridgestone_Turanza_T005-bieżnikfot. © : Bridgestone / Tom Joy

Kontrola i bezpieczeństwo nawet podczas deszczu

Aby odpowiedzieć na potrzebę bezpieczeństwa wyrażoną przez europejskich konsumentów, firma Bridgestone opracowała oponę pozwalającą kierowcom zachować kontrolę w każdych warunkach. W tym celu japoński producent wykorzystał w oponie Turanza T005 technologię „NanoPro-Tech”. Zastosowany polimer, w połączeniu z wysoką zawartością krzemionki, oferuje dobrą przyczepność na mokrych nawierzchniach oraz obniża zużycie paliwa. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na design bieżnika opracowany tak, by ułatwić odprowadzanie wody i lepiej zapobiegać zjawisku aquaplaningu.

Według Bridgestone, model Turanza T005, który zastąpi T001 EVO, oferuje o 10% wyższe przebiegi w porównaniu z poprzednikiem. Na etykiecie UE uzyskał ocenę A w kategorii hamowania na mokrej nawierzchni dla wszystkich rozmiarów, podczas gdy opór toczenia został oceniony na A lub B, w zależności od rozmiaru.

Bridgestone_Turanza_bezpieczństwofot. © : Bridgestone / Tom Joy

Dostępność

Bridgestone Turanza T005 będzie dostępna od stycznia 2018 r. w 101 rozmiarach, można ją zamontować na felgach o średnicy od 14 do 21 cali. Producent planuje już wprowadzenie 48 kolejnych rozmiarów do 2019 r.

Opona ta została wybrana przez wielu producentów, np. przez Audi i Mercedesa, jako element fabrycznego wyposażenia w niektórych modelach ich samochodów.