Nowe opony : aktualności producentów opon - Starfire W200, nowa opona zimowa do aut kompaktowych

Starfire W200, nowa opona zimowa do aut kompaktowych

Nowe opony Opublikowano 15-12-14 autor Raquel Rodriguez

Starfire prezentuje swoją nową oponę zimową, W200. Jest przeznaczona do aut kompaktowych oraz wykorzystuje najnowsze osiągnięcia technologiczne grupy Cooper, do której należy marka Starfire.

Starfire W200: asymetryczny bieżnik Nowa opona Starfire W200 z indeksem prędkości H istnieje również w wersji asymetrycznej - fot. © : Cooper-Starfire

Technologia

Produkowane w serbskiej fabryce firmy Cooper oraz testowane w alpejskich warunkach zimowych, najnowsze dzieło marki Starfire oferuje interesujące osiągi w zakresie przyczepności na świeżym i roztopionym śniegu oraz podczas deszczu.

Model Starfire W200 wykorzystuje technologię TAG (Tapered Alternating Groove Technology), która polega na zastosowaniu rowków na barkach skierowanych do przodu oraz szczelin w kształcie litery V, które  poprawiają hamowanie. Za sprawą mieszanki gumowej o wysokiej zawartości krzemionki, model W200 zapewnia lepszą przyczepność na świeżym i roztopionym śniegu oraz mokrej drodze, bez kompromisów w zakresie trwałości. Rowek centralny skierowany do tyłu znacznie zwiększa właściwości trakcyjne. Wersja z indeksem prędkości H oferuje profil asymetryczny, który zwiększa przyczepność na śniegu i lodzie.

 

Należy jednak pamiętać, że powyższy opis oparty jest na informacjach od producenta i nie muszą odpowiadać rzeczywistym osiągom. Czekamy na możliwość sprawdzenia tej opony lub też zapoznania się z wynikami testów, by móc powiedzieć coś więcej na jej temat. 

 

 

Rozmiary

Nowa opona Starfire W200 będzie dostępna w 25 rozmiarach, od 13 do 16 cali, oraz z indeksami prędkości T i H.