Nowe opony : aktualności producentów opon - Roadhawk, nowa opona od Firestone, to osiągi przez cały okres użytkowania

Roadhawk, nowa opona od Firestone, to osiągi przez cały okres użytkowania

Nowe opony Opublikowano 14-10-16 autor Raquel Rodriguez

Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu Firestone zaprezentował nową oponę Roadhawk. Ogumienie zaprojektowane pod kątem trwałości i bezpieczeństwa zamierza wstrząsnąć europejskim rynkiem opon średniej klasy.

Roadhawk: nowa opona od Firestone Firestone prezentuje swoją najnowszą oponę do aut kompaktowych i sedanów: Roadhawk - fot. © : Firestone 2016

Udoskonalona przyczepność na mokrej nawierzchni

Za sprawą nowego modelu Roadhawk, Firestone kieruje swoją ofertę do kierowców używających auta na co dzień, pokonujących różne trasy oraz poszukujących opon zdolnych zaoferować optymalne osiągi we wszelkich warunkach: na mokrej drodze, przy nagłych hamowaniu itp.

Firestone zapowiada, że jednym z mocnych punktów nowego Roadhawka jest jego bieżnik, zaprojektowany w taki sposób, aby oferować najlepszą kontrolę na mokrych drogach. Niektóre rozmiary modelu Firestone Roadhawk mogą pochwalić się oceną „A” na etykiecie UE w kategorii hamowania na mokrych nawierzchniach.

Producent Firestone opracował Roadhawka na bazie bardzo lekkiego karkasu, który sprzyja niskim oporom toczenia, pozwalając zmniejszyć zużycie paliwa. Dodatkowo, jak twierdzi producent, osiągi, komfort i żywotność są gwarantowane przez cały okres użytkowania opony.

Kiedy i do jakich aut?

Opony Firestone Roadhawk są przeznaczone do aut kompaktowych i sedanów. Nowy model ogumienia będzie dostępny w sprzedaży od stycznia 2017 r. w rozmiarach od 15 do 18 cali.