Nowe opony : aktualności producentów opon - Point S 4 Seasons: nowa gama opon całorocznych od producenta Point S

Point S prezentuje nową gamę opon całorocznych

Nowe opony Opublikowano 21-07-17 autor Yannick O’Conor

Firma Point S oficjalnie ogłosiła plan wprowadzenia na rynek nowej gamy opon całorocznych. Opony 4 Seasons będą dostępne od lipca wyłącznie w punktach sprzedaży producenta.

Points_4seasons Opona Point S 4 Seasons przeznaczona jest do umiarkowanego użytkowania w warunkach miejskich - fot. © : Point S

Po oponach letnich i zimowych przyszedł czas na opony całoroczne

Zmotywowana sukcesem swoich opon sezonowych WinterStar i SummerStar firma Point S zdecydowała się na produkcję nowej gamy opon całorocznych 4 Seasons do dystrybucji międzynarodowej.

Opony 4 Seasons nie mają za zadanie zastąpić innych opon – wyjaśnia kierownik produktu Emilie Faure. – Zostały stworzone z myślą o użytkownikach, którzy nie chcą co pół roku zmieniać opon, a jednocześnie oczekują wyważonych osiągów przez cały rok.

Osiągi dostosowane do warunków zimowych

Jak przekonuje sprzedawca, opona Point S 4 Seasons gwarantuje wysokie osiągi pod względem przyczepności na ośnieżonej i oblodzonej nawierzchni, co potwierdza certyfikat 3PMSF. Wszystko to dzięki lamelom w środkowej części bieżnika, zaprojektowanego specjalnie z myślą o trudnych warunkach zimowych.

Aby obniżyć ryzyko poślizgu, otwarte rowki boczne oraz długi rowek centralny zostały opracowane w sposób ułatwiający odprowadzanie wody i roztopionego śniegu. 

Krawędzie opony Point S 4 Seasons dostosowane są do jazdy letniej. Masywne wzdłużne bloki barku opony mają zapewniać większą strefę kontaktu gumy z podłożem oraz krótszą drogę hamowania na suchej nawierzchni.

Według zapewnień producenta opona Point S 4 Seasons dostosowuje się do różnych warunków i gwarantuje dobre zachowanie się pojazdu zarówno latem, jak i zimą, tak na suchej jak i na mokrej drodze.

Oceny i dostępność

Na etykiecie europejskiej wszystkie rozmiary opony Point S otrzymały ocenę E lub F w kategorii oporu toczenia oraz ocenę C w kryterium hamowania na mokrej nawierzchni.

Opony całoroczne Point S 4 Seasons dostępne będą od lipca wyłącznie w punktach sprzedaży producenta w 20 różnych rozmiarach dla felg o średnicy od 13 do 17 cali.