Nowe opony : aktualności producentów opon - Pirelli przedstawia nowe opony P Zero

Pirelli przedstawia nowe opony P Zero

Nowe opony Opublikowano 15-04-16 autor Julien Taillandier

Pirelli przedstawiło właśnie nową oponę P Zero. Następca słynnego modelu zapowiada się jako przyszły punkt odniesienia w świecie ogumienia o wysokich osiągach.

Nowa opona Pirelli P Zero Pirelli prezentuje nową wersję słynnej opony P Zero - fot. © : Pirelli 2016

Opona Pirelli P Zero jest dostępna w sprzedaży już od prawie 10 lat. To wyjątkowo długi okres w segmencie, w którym cykl życia produktu wynosi zwykle 4-5 lat. A także prawdziwy pokaz siły ze strony P Zero, które zdołało utrzymać się w czołówce przez tak długi okres czasu. Świadczą o tym niedawne homologacje do użytkowania w prestiżowych autach sportowych, takich jak McLaren.

Jednak w obliczu konkurencji wykorzystującej najnowsze zdobycze techniki (Pilot Sport 4, Dunlop Sport Maxx RT 2, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3…), Pirelli musiało zareagować. Odpowiedzią włoskiego producenta są właśnie oficjalnie zaprezentowane P Zero najnowszej generacji.

Według producenta, nowe opony charakteryzują się wysokimi parametrami uzyskanymi dzięki doświadczeniom zdobytym w Formule 1. Nie zaniedbano również osiągów związanych z bezpieczeństwem oraz efektywnością energetyczną, ponieważ P Zero są przeznaczone przede wszystkim do jazdy drogowej.

Opony będą dostępne z takimi opcjami jak PNCS (Pireli Noise Cancelling), która pozwala obniżać poziom szumów toczenia, czy też system zapobiegający przebiciu „Seal Inside” bądź umożliwiający jazdę po utracie powietrza w oponie (Run Flat).

Już niedługo na stronie www.rezulteo-opony.pl znajdziecie relację z próby nowych opon P Zero.