Nowe opony : aktualności producentów opon - Pirelli Cinturato All Season

Pirelli Cinturato All Season

Nowe opony Opublikowano 18-03-15 autor Cédric Pinatel

Włoski producent wprowadza na rynek nowe opony całoroczne dla aut miejskich i kompaktowych. Po co? Aby zaproponować kompromisowe rozwiązanie dla tych kierowców, którzy chcą używać tylko jednego rodzaju opon przez cały rok i którzy nigdy nie jeżdżą w zbyt trudnych warunkach.

Pirelli Cinturato All Season wśród zieleni Pirelli oferuje nowe rozwiązanie: wszystkie pory roku z Cinturato All Season - fot. © : Pirelli

Warunkowy kompromis

Zasadniczo klimat europejski narzuca nam konieczność używania dwóch rodzajów opon do naszych samochodów: opon letnich, gdy jest dość ciepło, oraz opon zimowych na niższe temperatury. W niektórych krajach zmiana opon na zimowe jest obowiązkowa w momencie, gdy nadchodzi sezon zimowy. Jest to oczywiście rozwiązanie polecane wszystkim, chyba że mieszkasz w wyjątkowo ciepłym regionie lub jeździsz prawie wyłącznie w terenie miejskim i nigdy nie oddalasz się od dużych miast. W takim przypadku opony all season będą dość dobrym rozwiązaniem.

 

fot. © :
 

Do aut miejskich i kompaktowych

Właśnie taki cel przyświeca firmie Pirelli, która wprowadza na rynek europejski opony  Cinturato All Season . Odbiorcami opon tego włoskiego producenta są kierowcy, którzy poruszają się prawie wyłącznie w dużych miastach, nie przejeżdżając przy tym wielu kilometrów. Użytkownicy, którzy używają jednego typu opon przez cały rok i którzy nie zmieniają opon zimowych na letnie i odwrotnie. Produkt będzie dostępny w kilku rozmiarach do aut miejskich i kompaktowych. Warto odnotować, że model Cinturato All Season jest wyposażony w technologię Seal Inside która pozwala zachować ciśnienie w oponie nawet po przebiciu jej spowodowanym przez przedmiot krótszy niż 4 mm.

 

fot. © :