Nowe opony : aktualności producentów opon - Opona Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 wkrótce trafi na rynek

Opona Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 wkrótce trafi na rynek

Nowe opony Opublikowano 11-01-16 autor Julien Taillandier

Eagle F1 Asymmetric są wysoko cenione na rynku opon sportowych. Asymmetric 2 są fabrycznie montowane w wielu prestiżowych autach sportowych, lecz ich kariera dobiega końca. Kolejna opona z tej serii będzie dostępna na rynku już niebawem.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 fot. © : Goodyear 2016

W kategorii ogumienia sportowego Eagle F1 Asymmetric 2 plasuje się w szczególny sposób. Chociaż w tym segmencie chwali się głównie osiągi opon na nawierzchni suchej, to firma Goodyear zawsze podkreślała wagę wszechstronności i bezpieczeństwa Asymmetric 2 w każdych warunkach prowadzenia.

Dzięki wyważonym osiągom opona odniosła liczne sukcesy w testach porównawczych, a także zdobyła renomę ogumienia montowanego fabrycznie w wielu pojazdach sportowych (Porsche 911, Maserati Quattroporte, Clio 4 RS, Ferrari California, itp).

Wprowadzenie na rynek Eagle F1 Asymmetric 3 jest zatem ważnym krokiem dla marki Goodyear, a jednocześnie wydarzeniem wyczekiwanym przez wielu kierowców.

Niezmienne cele

Tak jak jej poprzedniczki, Asymmetric 3 ma szansę znaleźć się w czołówce segmentu opon UHP (o wysokich osiągach), ponieważ obiecuje użytkownikom znaczącą poprawę parametrów.

Firma Goodyear zapowiada udoskonaloną mieszankę gumową oraz wykorzystanie najnowszych technologii, które zapewnią oponie lepszą przyczepność, wpłyną na skrócenie drogi hamowania oraz poprawią szybkość jej reakcji na nawierzchni suchej i mokrej.

Ogumienie Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 pojawi się na rynku z początkiem stycznia 2016 r. i będzie dostępne w 41 rozmiarach (od 17 do 20 cali).

Już wkrótce zaprezentujemy kompletny i szczegółowy test tej opony, która stanie się nową rywalką dla Michelin Pilot Sport 4.

Call to action Eagle F1 Asymmetric 3 fot. © : Rezulteo