Nowe opony : aktualności producentów opon - Nowy semi-slick od Yokohamy: Advan A052

Nowy semi-slick od Yokohamy: Advan A052

Nowe opony Opublikowano 24-03-16 autor Julien Taillandier

Opona Yokohama Advan A048 to dobrze znany ze swej skuteczności semi-slick. Prawdziwy weteran w tym segmencie odchodzi wreszcie na zasłużoną emeryturę za sprawą obiecującego następcy, modelu Advan A052.

Yokohama Advan A052 Nowa opona semi-slick Yokohama Advan A052 - fot. © : Yokohama

Producent Yokohama od zawsze specjalizował się w oponach klasy Ultra High Performance oraz semi-slick, czego owocem były tak rozpoznawalne modele jak A032R, A048 czy też bardziej wszechstronny AD08R.

W obliczu rosnącej w siłę konkurencji, reprezentowanej choćby przez Michelin z modelem Pilot Sport Cup 2, czy też Toyo i jego R888 R, japoński producent musiał zaoferować coś nowego. Prezentowany dziś Advan jest więc odpowiedzią na poczynania konkurencji w tym segmencie.

Podobnie jak poprzednik, również model A052 jest homologowany do jazdy drogowej, pomimo zdecydowanie wyczynowego charakteru na torze.

Zdaniem firmy Yokohama, model A052 to znaczący postęp względem poprzednika, przynoszący ogólną poprawę osiągów zarówno na mokrej, jak i na suchej nawierzchni. Szczególną uwagę zwrócono na przyczepność i zwrotność, by zapewnić maksymalną skuteczność na drodze i przyjemność jazdy.

Model Advan A052 będzie dostępny na rynku od lipca 2016 r., w 16 rozmiarach od 16 do 18 cali.

Opona semi-slick Yokohama Advan A052fot. © : Yokohama