Nowe opony : aktualności producentów opon - Nowe opony Firestone Vanhawk 2 do samochodów dostawczych

Nowe opony Firestone Vanhawk 2 do samochodów dostawczych

Nowe opony Opublikowano 10-10-16 autor Tiphaine Rebondy

Na rynku pojawi się nowe ogumienie dla właścicieli samochodów dostawczych: Firestone Vanhawk 2. Opony o poprawionych parametrach w stosunku do poprzedniego modelu, charakteryzują się lepszymi oporami toczenia i przyczepnością na mokrej nawierzchni, wskazanymi na etykiecie unijnej. Poniżej przedstawiamy charakterystykę opon stworzonych do codziennego intensywnego użytkowania.

Firestone Vanhawk 2 Firestone opracował nowy ulepszony produkt Vanhawk 2 – opony letnie do samochodów dostawczych. - fot. © : Firestone 2016

Trwałe opony przeznaczone do intensywnej eksploatacji

Marka opon Firestone, należąca do producenta ogumienia Bridgestone, wprowadzi do sprzedaży nowe opony letnie Firestone Vanhawk 2, zaprojektowane z myślą o kierowcach  samochodów dostawczych i właścicieli flot.

W samochodach dostawczych wymagane jest stosowanie opon wytrzymałych i uniwersalnych, by umożliwić codzienne pokonywanie licznych i krótkich tras oraz wykonywanie powtarzalnych manewrów. Opony Firestone Vanhawk 2 zostały przewidziane do tego typu zadań, gdyż lepiej trzymają się drogi, są komfortowe i trwałe.

W porównaniu do poprzednich modeli Vanhawk, nowe opony posiadają lepsze parametry na etykiecie unijnej: otrzymały klasę B w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni, co wiąże się z krótszą drogą hamowania i zwiększoną przyczepnością w czasie deszczu. Klasa C w zakresie oporu toczenia pozwala z kolei na zmniejszenie zużycia paliwa.

Od kiedy będą dostępne? 

Opony Firestone Vanhawk 2 będą  dostępne w 20 rozmiarach na rynku europejskim od stycznia 2017 r. , a później w ciągu roku oferta zostanie uzupełniona o dwa kolejne rozmiary.