Nowe opony : aktualności producentów opon - Nokian WR SUV 4: nowa opona zimowa wysokiej klasy

Nokian zapowiada poszerzenie gamy opon zimowych o model WR SUV 4

Nowe opony Opublikowano 22-01-18 autor Yannick O'Conor

Finlandzki producent Nokian wprowadza na europejski rynek nową oponę zimową: WR SUV 4. Opracował również trzy specjalne modele dla krajów nordyckich, Rosji oraz Ameryki Północnej.

nokian-wr-suv-4 Firma Nokian zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowej opony zimowej, która pozwoli przygotować się na następny sezon zimowy - fot. © : Nokian-rezulteo

Nowa opona na zimę w Europie Środkowej

Nokian WR SUV 4 to opona zimowa do samochodów sportowych, która zastąpi model WR SUV 3 obecny na rynku od 2013 r. Producent z mroźnej Finlandii to prawdziwy specjalista od zimówek, dlatego zainteresowała nas wiadomość o wprowadzeniu na rynek opony dostosowanej do warunków zimowych panujących w Europie Środkowej. Zdaniem firmy Nokian, „doskonała zwrotność gwarantuje spokój nawet podczas bardzo szybkiej jazdy”. Opona trafi do sprzedaży na wiosnę, z myślą o sezonie zimowym 2018.

 

Trzy nowe opony przeznaczone na rynki nordyckie, do Rosji i Ameryki Północnej 

 

Oprócz wprowadzenia na rynek opony zimowej WR SUV 4, która będzie dostępna również po drugiej stronie Atlantyku, zapowiedziano trzy kolejne nowości przeznaczone na ciężkie zimy panujące w Europie Północnej, Rosji i w Ameryce Północnej.

Niekolcowane opony Hakkapeliitta R3 i Hakkapeliitta R3 SUV uzupełnią ofertę opon zimowych dostępnych w tych krajach. Jak zapewnia producent, gwarantują one komfortową, bezpieczną i ekologiczną jazdę dzięki połączeniu nowoczesnej technologii oraz know-how producenta.

Z kolei model Nokian WR G4 zastąpi całoroczną oponę WR G3 w Ameryce Północnej. Zdaniem finlandzkiego producenta, stabilność toru jazdy i skuteczność tej opony do aut osobowych zapewnia optymalny poziom bezpieczeństwa w każdych warunkach.