Nowe opony : aktualności producentów opon - Nokian WR C3, opona zimowa przeznaczona do samochodów dostawczych

Nokian WR C3, opona zimowa przeznaczona do samochodów dostawczych

Nowe opony Opublikowano 30-03-15 autor Julien

Nokian wprowadza do sprzedaży WR C3, nową oponę przeznaczoną do aut dostawczych. Finlandzki producent zapowiada też, że tak jak wszystkie jego zimówki, będzie ona oferować doskonałe osiągi.

Nokian WR C3 do aut dostawczych Nowy Nokian WR C3, opona zimowa o wyśrubowanych parametrach, przeznaczona do aut dostawczych - fot. © : Nokian Tyres

Model WR C3 to ważna nowość w ofercie  Nokian . Jest przeznaczony do aut dostawczych i odpowiada specyficznym wymogom tej kategorii pojazdów.

Wykorzystuje te same technologie co w przypadku klasycznych opon do samochodów osobowych. Chodzi głównie o wszelkie elementy mające na celu poprawę komfortu jazdy oraz efektywność energetyczną, która przekłada się na oszczędność paliwa.

Jest przeznaczona dla zawodowców z branży transportowej i ma przede wszystkim zapewnić im bezpieczeństwo w każdych warunkach.

Nokian WR C3 , opona zimowa do aut dostawczychfot. © : Nokian Tyres

Zastosowano w niej kierunkowy bieżnik, który ma za zadanie zwiększyć przyczepność i reaktywność na wszystkich rodzajach nawierzchni, nawet pokrytych śniegiem lub błotem. Specjalne lamele mają na celu zwiększenie przyczepności na mokrej drodze, podczas gdy klocki bieżnika zostały zoptymalizowane pod kątem regularnego zużycia.


W mieszance gumowej zastosowano dużą ilość naturalnego kauczuku, który pozwala zachować dobrą przyczepność w warunkach zimowych, a także dużą odporność na rozdarcia.

W oponie zastosowano także stalowy karkas radialny, który doskonale sprawdza się w warunkach intensywnego użytkowania oraz przy dużych obciążeniach.

Model WR C3 trafi do sprzedaży jesienią 2015 w 22 rozmiarach od 14 do 17 cali.

Model WR C3 firmy Nokian na zdjęciach w naszym albumie Flickr :