Nowe opony : aktualności producentów opon - Nexen Winguard Sport 2: opona charakteryzująca się wysoką skutecznością w warunkach zimowych

Nexen Winguard Sport 2: opona charakteryzująca się wysoką skutecznością w warunkach zimowych

Nowe opony Opublikowano 07-10-17 autor Yannick O'Conor

Nexen zapewnia, że nowa opona zimowa Winguard Sport 2 oferuje wyważone osiągi zimą bez względu na warunki na drodze, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców.

nexen-winguard-sport-2 Nexen Winguard Sport 2 to opona zimowa o wyważonych osiągach - fot. © : Nexen

Zimówka o wyważonych osiągach

Równowaga. Tak właśnie cel przyświecał inżynierom firmy Nexen, gdy projektowali model Winguard Sport 2. Dzięki tej nowej oponie o bardzo wysokich osiągach, przeznaczonej głównie do luksusowych sportowych aut, koreański producent chce zaoferować produkt, który poradzi sobie na każdej nawierzchni: suchej, mokrej, ośnieżonej lub oblodzonej. Nie jest to łatwe wyzwanie, ponieważ jak wiadomo różne warunki jazdy wymagają odmiennych cech opon.

Wyższe osiągi niż w poprzedniej generacji

 

Następcy modelu Nexen Winguard Sport nie można odmówić ambicji. Według zapewnień producenta, przewyższa on poprzednika pod wieloma względami dzięki znacznym udoskonaleniom.

Mieszanka gumowa o dużej zawartości krzemionki gwarantuje lepsze osiągi na mokrej drodze. Polimer wykorzystany do produkcji zachowuje elastyczność nawet w niskiej temperaturze, dzięki czemu Winguard Sport 2 lepiej radzi sobie na śniegu i podczas gołoledzi niż starszy model.

Bieżnik w kształcie litery V został zoptymalizowany, by lepiej odprowadzać wodę i skuteczniej przeciwdziałać zjawisku aquaplaningu. Z kolei rowki obwodowe o zygzakowatym kształcie zwiększają przyczepność na śniegu.

Dodatkowym atutem jest technologia „3D Winter kerf” firmy Nexen, polegająca na ząbkowanej strukturze w rowkach, która zapewnia sztywność klocków bieżnika na suchej drodze.

Lamele na klockach barkowych niwelują siły boczne, zapewniając bardziej stabilną jazdę na śliskiej nawierzchni. Według producenta opona gwarantuje dzięki temu bardziej stabilne i płynne prowadzenie zarówno na śniegu, jak i na mokrej drodze.

Model Nexen Winguard Sport 2 posiada również oznaczenie “three peak mountain snowflake” (3PMSF), czyli trzy płatki śniegu, które świadczą o wysokiej skuteczności w warunkach zimowych.

Dostępność

Opona Nexen Winguard Sport 2 jest już dostępna w 26 rozmiarach i pasuje do felg o średnicach od 17 do 19 cali.