Nowe opony : aktualności producentów opon - Michelin Pilot Sport 4 S: nowy król opon sportowych?

Michelin Pilot Sport 4 S: nowy król opon sportowych?

Nowe opony Opublikowano 14-02-17 autor Julien Taillandier

Umarł król, niech żyje król. Michelin Pilot Super Sport oficjalnie odchodzi na emeryturę, poznajmy więc jego następcę: Pilot Sport 4 S. To opona klasyfikowana gdzieś pomiędzy PS4 oraz radykalnym modelem Pilot Sport Cup 2.

Michelin_PS4_S fot. © : Michelin

Kompletna gama opon sportowych

Niewielu jest producentów takich jak Michelin, którzy posiadają w swojej ofercie opony sportowe odpowiadające rzeczywistym potrzebom użytkowników.

Dla przypomnienia, gama opon Pilot Sport do aut osobowych składa się z trzech modeli:

  • PS4, najpopularniejsza opona z tej rodziny, spełniająca potrzeby związane z codziennym użytkowaniem w autach sportowych.
  • Model PS4 S to jego zmieniona wersja, o bardziej sportowych parametrach.
  • PSCUP 2 uzupełnia gamę. To prawdziwy semi-slick, o ekstremalnym, a więc i ograniczonym zastosowaniu, zwłaszcza na mokrej nawierzchni.

Czego 4S oferuje więcej od PS4, a czego mniej od modelu Cup2?

Przede wszystkim pamiętajmy, że nie jest to slick. Pomimo radykalnego charakteru, jego koncepcja zakłada użytkowanie także na co dzień bez żadnych kompromisów względem bezpieczeństwa. Dlatego też w jego bieżniku wykorzystano dwa rodzaje mieszanki gumowej (technologia Bi-Compound). Tym samym zewnętrzna część bieżnika ma za zadanie zapewnić przyczepność na suchej nawierzchni, a wewnętrzna pomaga utrzymać tor jazdy na mokrej drodze dzięki specjalnej mieszance gumowej.

Lecz przede wszystkim charakteryzuje się on bardzo sztywną strukturą oraz rysunkiem bieżnika zoptymalizowanym pod kątem jazdy wyczynowej. W porównaniu z modelem PS4, zapewnia lepsze wrażenia podczas jazdy, a jego sportowy charakter znajduje odzwierciedlenie nie tylko w wyglądzie, ale i w osiągach.

Chociaż nie gwarantuje równie ekstremalnych osiągów na suchym asfalcie jak Cup 2, model S jest stworzony do jazdy po torze i wymaga mniej czasu na rozgrzanie, by móc zapewnić maksymalne osiągi.

Według producenta z Clermont-Ferrand, dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii nowa opona przewyższa konkurencję zarówno pod względem osiągów, jak i trwałości. Zaczekajmy na pierwsze testy, by móc ją przetestować i przekonać się, czy tak jest w rzeczywistości.

Już dostępny. Dla kogo?

Model Michelin Pilot Sport 4 S jest obecnie dostępny w 34 rozmiarach, od 19 do 20 cali. Rozmiarówka będzie stopniowo powiększana w najbliższych miesiącach.

Warto odnotować, że wszystkie rozmiary będą wyposażone w rant ochronny na felgę.