Nowe opony : aktualności producentów opon - Michelin Pilot Sport 4 S: jeszcze bardziej sportowy charakter

Michelin Pilot Sport 4 S: jeszcze bardziej sportowy charakter

Nowe opony Opublikowano 06-10-16 autor Julien Taillandier

Podczas tegorocznych światowych targów motoryzacyjnych w Paryżu Michelin zaprezentował model Pilot Sport 4 S, następcę doskonałej opony Pilot Super Sport.

Pilot Sport 4S Oto następca modelu Pilot Super Sport marki Michelin: Pilot Sport 4S - fot. © : Michelin 2016

Michelin przedstawił na targach motoryzacyjnych 2016 model Pilot Sport 4 S. W linii opon Pilot Sport jest on klasyfikowany między PS4 oraz PS Cup 2 przeznaczonym do czysto sportowych zastosowań. Jego zastosowanie będzie zatem odpowiadać poprzednikowi, którego zastępuje, czyli PSS, znajdując się więc w połowie drogi między dwiema wyżej wymienionymi oponami.

Wprowadzone zmiany

O zaprezentowanej właśnie oponie wiadomo jak dotąd, że wykorzystuje nie tylko rozwiązania zastosowane w poprzednim modelu, lecz również najnowsze technologie Michelin. Takie jak bieżnik „Bi-compoud” skomponowany z dwóch różnych gum, który doskonale radzi sobie z wyzwaniami, zarówno na suchej jak i na mokrej nawierzchni.  Mieszanka gumowa i struktura bieżnika wykorzystują najnowsze odkrycia Michelin.

Do jakich aut?

Jako bezpośredni konkurent modelu Continental SportContact 6,  Michelin Pilot Sport 4 S jest przeznaczony do mocnych pojazdów, głównie o sportowym charakterze (Ferrari, Porsche etc).

Nowy model trafi oficjalnie do sprzedaży pod koniec roku 2016.  Na stronie www.rezulteo-opony.pl już za kilka tygodni zamieścimy relację z jazdy testującej nowe opony.