Nowe opony : aktualności producentów opon - Kleber Quadraxer 2 : nowe opony na cztery pory roku

Quadraxer 2 : Kleber bisuje z czterema porami roku

Nowe opony Opublikowano 19-05-16 autor Alexandre Lenoir

Kiedy lato i zima spotykają się czasem w jednym dniu, opona całoroczna staje się najbezpieczniejszą opcją. Nowy Quadraxer 2 marki Kleber powstał, by wstrząsnąć nieco tą kategorią opon.

Nowa opona marki Kleber: Quadraxer 2 Nowe ogumienie Quadraxer 2 marki Kleber oferuje znacznie lepsze osiągi niż poprzedni model. - fot. © : Kleber 2016

Po sześciu latach sukcesów na rynku wtórnym, przeznaczony do kompaktowych sedanów Quadraxer marki Kleber ustępuje miejsca modelowi Quadraxer 2. Ta opona całoroczna charakteryzuje się udoskonalonymi osiągami w różnych kategoriach, od bezpieczeństwa na mokrej, suchej czy ośnieżonej drodze po długi czas eksploatacji.

Na mokrej drodze Quadraxer 2 otrzymał ocenę B według kryteriów europejskiego systemu etykietowania opon, co jest rzadkością w tym segmencie.

Na suchej drodze natomiast nowa koncepcja pozwala skrócić drogę hamowania o 3,5 metra względem modelu Quadraxer pierwszej generacji.
Jeśli chodzi o zachowanie na śliskich i ośnieżonych drogach, Quadraxer 2 posiada nie tylko oznaczenie M+S, lecz również 3PMSF (3 peaks mountain snow flake), co gwarantuje autentyczną zdolność do utrzymywania toru jazdy oraz trakcji w złych warunkach jezdnych.

Jeśli chodzi zaś o trwałość, Kleber zapowiada przebiegi wyższe nawet o dziewięć miesięcy w porównaniu z głównym konkurentem, czyli modelem Hankook Kinergy 4S.

Model Kleber Quadraxer 2 posiada obecnie o dziewięć rozmiarów więcej niż poprzednia generacja, w tym 17 cali i większe, co umożliwi montaż w szerszej gamie pojazdów.