Nowe opony : aktualności producentów opon - Hankook Winter i*cept RS2, nowa opona zimowa zaprezentowana we Frankfurcie

Hankook Winter i*cept RS2, nowa opona zimowa zaprezentowana we Frankfurcie

Nowe opony Opublikowano 07-10-15 autor Julien Taillandier

Podczas Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie, producent opon Hankook zdecydował się przedstawić swój nowy zimowy model: Winter i*cept RS2. Zapowiadano, że model ten będzie szczególnie skuteczny na nawierzchniach o słabej przyczepności, co stawia go w pozycji silnej konkurencji dla opon zimowych ze średniego segmentu cenowego.

Hankook Winter i*cept RS2 W trakcie Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie, Hankook zdecydował się przedstawić swoją nową oponę zimową: Winter i*cept RS2 - fot. © : Hankook

Model Winter i*cept RS2 należy do opon zimowych nowej generacji firmy  Hankook. Koreański producent stworzył tę oponę z myślą o użytkownikach aut miejskich i kompaktowych. Opona jest klasyfikowana jako „alpejska” lub „zimowa”, co oznacza, że jest przystosowana do umiarkowanych warunków zimowych, jakie można napotkać w Europie Środkowej i Zachodniej.

 

Technologia z korzyścią dla wszechstronności

Jak to zwykle ma miejsce w przypadku tego rodzaju opon, wszechstronność jest najbardziej dyskutowanym tematem. Model i*cept RS2 został zaprojektowany tak, by zwycięsko wyjść z potyczki zarówno z asfaltem, śniegiem, błotem, jak i z deszczem. Nie znaczy to jednak, że mowa tu o oponie całorocznej. Chodzi o prawdziwą oponę zimową, o czym świadczą jej parametry techniczne:

  • Guma odporna na niskie temperatury pozostaje elastyczna, dzięki czemu poprawia przyczepność opony.
  • V-kształtna rzeźba bieżnika gwarantuje zachowanie właściwości jezdnych na ośnieżonej nawierzchni, podczas gdy projekt gumowych klocków i sposób ich ułożenia względem siebie zapewniają stabilność i sztywność opony, gdy wymagają tego warunki.

Firma Hankook poinformowała poza tym, że w oponie zostały zastosowane kanaliki umożliwiające optymalne odprowadzanie wody, śniegu i błota, aby zapewnić użytkownikom wysoki poziom bezpieczeństwa na wszystkich rodzajach nawierzchni. 

Dostępność

Model Winter i*cept RS2 jest już dostępny w rozmiarach od 14 do 17 cali, o szerokości bieżnika od  165 do 225 i o wysokości boków od 45 do 75. Opona będzie posiadać indeks prędkości H oraz T.

Proces produkcji odbywa się w Europie, w węgierskiej fabryce producenta.