Nowe opony : aktualności producentów opon - Hankook Ventus Prime3: komfortowy kompromis

Hankook Ventus Prime3: komfortowy kompromis

Nowe opony Opublikowano 23-03-16 autor Alexandre Lenoir

Często lepsze osiągi wymagają poświęcenia części komfortu. Jednak dzięki nowej oponie letniej Ventus Prime3, zaprojektowanej specjalnie na rynek europejski, producent Hankook zamierza udowodnić, że można pogodzić te dwa parametry, nie zapominając też o poszanowaniu dla środowiska naturalnego.

Hankook Ventus Prime3 na kołach sedana Dostosowana zarówno do samochodów kompaktowych jak i rodzinnych sedanów, opona Prime3 de Hankook zapewnia lepsze hamowanie i zwrotność na drodze. - fot. © : Hankook 2016

Opona jest dostępna w 53 rozmiarach od 15 do 18 cali (wskaźnik prędkości H, V, W i Y), dzięki czemu może zainteresować zarówno właścicieli aut kompaktowych, jak i rodzinnych sedanów. Ventus Prime3 oferuje liczne udoskonalenia w porównaniu z poprzednią generacją ogumienia.

Nowa mieszanka gumowa oraz cztery duże rowki odprowadzające wodę pozwalają zwiększyć nawet o 8% skuteczność hamowania na mokrej drodze oraz obniżyć ryzyko aquaplaningu.

Na suchej nawierzchni asymetryczny design bieżnika zwiększa o 10% powierzchnię kontaktu z podłożem, podczas gdy sztywność barków poprawia sterowność i stabilność toru jazdy na łukach.

Hamowanie na suchej drodze zostało poprawione o 3% względem poprzedniej generacji. Z kolei skład chemiczny mieszanki gumowej oraz polimer zastosowany w bieżniku pozwala, według koreańskiego producenta, podnieść żywotność opony o 9%. Szczególną uwagę poświęcono hałasowi toczenia, który jest zredukowany nie tylko kiedy opona jest nowa, ale też kiedy już dochodzi do wskaźnika zużycia.

Produkowane w europejskiej fabryce firmy Hankook na Węgrzech, opony Ventus Prime3 są już dostępne w sprzedaży.

Hankook Ventus Prime3fot. © : Hankook 2016