Nowe opony : aktualności producentów opon - Hankook przedstawia Ventus S1 evo2 SUV, oponę o wysokich osiągach do SUV-ów

Hankook przedstawia Ventus S1 evo2 SUV, oponę o wysokich osiągach do SUV-ów

Nowe opony Opublikowano 05-11-13 autor Paweł

Hankook, koreański producent ogumienia, zaprezentował nową oponę o wysokich osiągach do SUV-ów. Będzie ona dostępna w 30 rozmiarach o średnicy od 17 do 22 cali.

Hankook Ventus S1 Evo2 SUV Hankook rozszerzył gamę swoich opon o ultra wysokich osiągach do SUV-ów za sprawą nowego modelu Ventus S1 Evo 2 SUV - fot. © : Hankook

Następca modelu Ventus S1 evo2

Nowy Ventus S1 Evo2 SUV prezentuje tę samą filozofię co Ventus S1 Evo2 oraz jest przeznaczony głównie do pojazdów typu SUV, włącznie z tymi, które są najbardziej sportowe i dostępne na rynku. Celem jest jak zwykle zaproponowanie najlepszych możliwych osiągów bez poświęceń w zakresie komfortu użytkowania, co stanowi trudny do osiągnięcia kompromis dla wszystkich producentów w tej kategorii.

 

Nowa mieszanka z krzemionką

Ventus S1 evo2 SUV został gruntownie przekonstruowany. Do jego produkcji użyto nowej mieszanki gumowej charakteryzującej się niezwykle korzystnymi właściwościami: osiągi na mokrej drodze zostały poprawione, zwłaszcza w zakresie trakcji. Zoptymalizowano również hamowanie na mokrej nawierzchni, co przekłada się na skrócenie drogi koniecznej do całkowitego zatrzymania pojazdu. Nowa mieszanka gumowa charakteryzuje się także doskonałymi właściwościami także pod względem wytrzymałości na zużycie, co oznacza zwiększoną żywotność.

Struktura opony Hankook Ventus S1 Evo2 SUVfot. © : Hankook

Lepsze rozpraszanie ciepła

Rowki bieżnika wyposażone są w specjalne skrzydełka umieszczone w głębi rowka, co umożliwia lepsze rozpraszanie ciepła podczas intensywnego użytkowania. Celem jest również zwiększenie poziomu osiągów oraz zagwarantowanie optymalnej skuteczności podczas użytkowania opony, kiedy jest poddawana silnym obciążeniom dynamicznym.

 

Większa powierzchnia kontaktu

Hankook zapowiada większą powierzchnię kontaktu z drogą w modelu Ventus S1 evo2 SUV. Za sprawą  specjalnej koncepcji bieżnika, lepszy kontakt z podłożem pozwala zachować wysoką precyzję przy wchodzeniu w zakręt, nawet przy wysokiej prędkości. Także na mokrej nawierzchni duża powierzchnia styku umożliwia zmniejszenie ryzyka poślizgu hydrodynamicznego, ponieważ ciśnienie wody jest lepiej rozłożone.

Model Ventus S1 evo2 SUV będzie dostępny od wiosny 2014 roku, w trzydziestu różnych odmianach, od 17 do 22 cali oraz o szerokości bieżnika od 225 do 315 .