Nowe opony : aktualności producentów opon - Goodyear EfficientGrip SUV: zielona opona dla samochodów z napędem 4x4 drogowych

Goodyear EfficientGrip SUV: zielona opona dla samochodów z napędem 4x4 drogowych

Nowe opony Opublikowano 07-05-12 autor Mateusz

Trzy lata po wprowadzeniu na rynek modelu EfficientGrip, zwycięzcy wielu testów porównawczych, firma Goodyear przedstawiła EfficientGrip SUV. Jak sama nazwa wskazuje, opona ta jest przeznaczona dla samochodów drogowych z napędem na cztery koła. Łączy oszczędność paliwa z komfortem jazdy i bezpieczeństwem, dzięki czemu jest prezentowana jako skuteczna na drodze, a zarazem bezpieczna dla środowiska.

Opona Goodyear EfficientGrip SUV fot. © : Goodyear

W jaki sposób obniżyć zużycie paliwa oraz emisję CO2 bez pogarszania osiągów oczekiwanych od opony przeznaczonej dla SUV-ów oraz pojazdów z napędem na obie osie? Odpowiedzią firmy Goodyear na to pytanie jest opona EfficientGrip SUV. Producent opracował technologię Fuel Saving Technology, która umożliwia zastosowanie nowych procesów produkcyjnych oraz innowacyjnych materiałów. Zdecydowano się na  „odchudzenie” struktury opony oraz zmniejszenie oporu toczenia, co przekłada się na niższą ilość energii potrzebnej do jazdy.

Parametry

Firma Goodyear zleciła przeprowadzenie testów w niemieckim laboratorium audytowym i certyfikującym, TÜV SÜD Automotive. Oto główne wyniki testów:

 • Zużycie paliwa: opór toczenia został obniżony o 10% w stosunku do poprzedniej wersji
 • Hamowanie: droga hamowania z EfficientGrip SUV jest o 6% krótsza na mokrej nawierzchni oraz o 5% krótsza na suchej drodze w stosunku do średnich wyników trzech konkurencyjnych, wiodących na rynku modeli
 • Komfort: mniejszy hałas toczenia podczas jazdy oraz większy komfort prowadzenia

Konkurentki opony Goodyear EfficientGrip SUV

  MichelinLatitude Tour HP
  PirelliScorpio STR
  BridgestoneDueler H/T 684

   

  Przeczytaj również