Nowe opony : aktualności producentów opon - Goodyear EfficientGrip Compact: bezpieczna i niedroga opona do samochodów miejskich

Goodyear EfficientGrip Compact: bezpieczna i niedroga opona do samochodów miejskich

Nowe opony Opublikowano 02-05-13 autor Mateusz

Model Compact stanowi uzupełnienie gamy EfficientGrip firmy Goodyear i jest przeznaczony zarówno do serii Performance, jak i SUV-ów. Ten zaadresowany do posiadaczy aut miejskich i kompaktowych model zapewnia krótką drogę hamowania zarówno na mokrej, jak i na suchej nawierzchni, oraz pozwala uzyskać znaczne oszczędności dzięki dużej trwałości oraz niskiemu oporowi toczenia.

Goodyear EfficientGrip Compact Bieżnik opony Goodyear EfficientGrip Compact jest dostosowany zarówno do mokrych, jak i do suchych dróg. - fot. © : rezulteo

Opona Goodyear EfficientGrip Compact jest skierowana głównie do segmentu małych aut, miejskich lub kompaktowych, coraz bardziej popularnych na rynku europejskim. Jest ona najnowszą propozycją z rodziny EfficientGrip, letnich opon do aut turystycznych marki Goodyear. Po wprowadzeniu na rynek modelu EfficientGrip SUV w 2012 r., producent przedstawił rok później podczas salonu w Genewie model EfficientGrip Performance, oponę letnią o wysokich osiągach przeznaczoną do sedanów, aut kompaktowych oraz rodzinnych. Dzięki EfficientGrip Compact, Goodyear dysponuje teraz całkowicie odświeżoną gamą. Opona ta, charakteryzująca się dobrymi ocenami na etykiecie, łączy bezpieczeństwo (za sprawą wysokich osiągów na mokrej nawierzchni) oraz wytrzymałość na zużycie.


Przyczepność na mokrej drodze.

Przyczepność opony Goodyear EfficientGrip Compactfot. © : Goodyear
Posiadający ocenę B w kategorii przyczepności mokrej nawierzchni według nowego systemu znakowania opon, model Goodyear Efficient Grip pozwala jeszcze bardziej skrócić drogę hamowania w stosunku do swojego poprzednika, Duragrip. Aby uzyskać ten poziom osiągów, opona została wyposażona w nową rzeźbę bieżnika, z dwoma szerokimi rowkami, dużymi dodatkowymi lamelami oraz licznymi gryzącymi krawędziami, które przebijają warstewkę wody na powierzchni. 

Poślizg hydrodynamiczny a Goodyear EfficientGrip Compactfot. © : Goodyear
Bardziej zaokrąglony kształt profilu pozwala obniżyć gromadzenie się wody z przodu opony, co obniża ryzyko poślizgu hydrodynamicznego. Szerokie bloki strefy barkowej zwiększają powierzchnię kontaktu z podłożem przy hamowaniu, zapewniając większą sztywność boczną na zakrętach.

 

 

 

Trwałość opony

Trwałość opony Goodyear EfficientGrip Compactfot. © : Goodyear
Goodyear obniżył wagę swojej opony o 5% w stosunku do poprzedniego modelu optymalizując dobór składników mieszanki gumowej oraz strukturę opony. Opona słabiej się nagrzewa, zmniejsza się opór toczenia, co z kolei pozwala na oszczędność paliwa. Niski opór toczenia, w połączeniu z bardziej jednorodną powierzchnią kontaktu z podłożem, umożliwia wolnejsze i bardziej jednorodne zużywanie się opony.

 

 

Dostępność

Opona Goodyear EfficientGrip Compact jest dostępna w 26 rozmiarach, 13, 14 i 15 cali, od 145 70 R13 71T do 195 65 R15 95T.

 

Przeczytaj również:

>> Goodyear EfficientGrip Compact: ceny
>> Goodyear EfficientGrip Compact: konurencja
>> Goodyear EfficientGrip Compact: rozmiary