Nowe opony : aktualności producentów opon - Goodyear Efficient Grip Performance: opona turystyczna z notami B i A na etykiecie

Goodyear EfficientGrip Performance: opona turystyczna z notami B i A na etykiecie

Nowe opony Opublikowano 09-04-13 autor Maciej

Najnowsza opona turystyczna z gamy Efficient Grip prezentuje doskonałe osiągi na etykiecie: nota A w zakresie przyczepności na mokrej drodze oraz B dla oporu toczenia, który decyduje o oszczędności paliwa oraz emisji CO2. Model ten, dostępny jest w 39 rozmiarach, i przeznaczony jest zarówno do właścicieli samochodów kompaktowych, jak i sedanów oraz aut rodzinnych.

Goodyear EfficientGrip Performance Opona EfficientGrip Performance de Goodyear - fot. © : Goodyear

Goodyear postanowił uporządkować nieco gamę swoich opon letnich. Odtąd w ofercie tej marki znajdziemy jedynie gamę  EfficientGrip do wszystkich rodzajów pojazdów, od niewielkich miejskich kompaktów po SUV-y. Zastąpi ona starsze serie, takie jak ExcellenceEagle NCT5 oraz Duragrip. Goodyear zastosował tę samą taktykę w stosunku do swych opon zimowych, dostępnych odtąd pod nazwą UltraGrip

Po wprowadzeniu na rynek modelu EfficientGrip SUV w 2012 r., Goodyear przedstawił na Salonie w Genewie oponę turystyczną o wysokich osiągach EfficientGrip Performance oraz EfficientGrip Compact, czyli oponę do samochodów miejskich. Dzięki tym trzem modelom, Goodeyar oferuje odtąd kompletną gamę opon letnich dla potrzeb najważniejszych segmentów rynku europejskiego.

Prezentacja wideo opony Efficient Grip Performance firmy Goodyear

 

Opona letnia do aut kompaktowych,  rodzinnych oraz sedanów.

Model EfficientGrip Performance jest przeznaczony do użytkowania w najbardziej dynamicznych segmentach rynku samochodowego, do których należą: auta kompaktowe (BMW Serii 1Audi A3),  sedany (Citroën DS4BMW Serii 3) i auta rodzinne (VW PassatAudi A4). 

Goodyear zdołał ulepszyć wszystkie parametry swej opony, szczególnie te uwzględniane przez europejski system znakowania opon. Dzięki temu, model EfficientGrip Performance otrzymał ocenę  A w kategorii przyczepności na mokrej nawierzchni (A i B, w zależności od rozmiarów) oraz B pod względem oporu toczenia (B i C, w zależności od rozmiarów). Natomiast hałas toczenia, trzecie kryterium uwzględniane na etykiecie, jest jednym z najniższych na rynku w tej grupie rozmiarów (67 do 70 dB, w zależności od rozmiaru)

Model EfficientGrip Performance jest dostępny w 39 rozmiarach.

 

Niski opór toczenia oraz przyczepność na mokrej drodze

Opona Goodyear EfficientGrip Performancefot. © : Goodyear

 

Podczas opracowywania EfficientGrip Performance skupiono się przede wszystkim na bieżniku, mieszance gumowej oraz karkasie. Uzyskano bardzo dobre wyniki w kategoriach obecnych na etykietach, szczególnie pod względem bezpieczeństwa oraz wysokiej  efektywności energetycznej.

Model EfficientGrip Performance zawiera pięć głównych udoskonaleń:

  • Technologia WearControl gwarantuje regularne i jednorodne zużycie opon. Dodatkowo, pozwala zachować stabilne osiągi oraz niskie opory toczenia przez cały czas użytkowania.
  • Całkowicie nowa mieszanka gumowa zapewnia niskie opory toczenia , co przekłada się na niższe zużycie paliwa, a także lepszą przyczepność na mokrej drodze.
  • Warstwa zapobiegająca rozgrzewaniu pozwala ograniczyć temperaturę na całej powierzchni opony.
  • Technologia ActiveBraking, polegająca na gumowych klockach 3D, które sprawiają, że powierzchnia styku z podłożem wzrasta podczas hamowania. Dzięki lepszemu kontaktowi z nawierzchnią, technologia ta pozwala skrócić drogę hamowania.

Rozłożenie bloków na barkach opony oraz cienkie rowki na barkach pozwalają obniżyć poziom hałasu podczas jazdy