Nowe opony : aktualności producentów opon - Firma Yokohama wprowadza na rynek model BluEarth A AE50 charakteryzujący się niskim oporem toczenia

Firma Yokohama wprowadza na rynek model BluEarth A AE50 charakteryzujący się niskim oporem toczenia

Nowe opony Opublikowano 08-04-14 autor Maciej

Japoński producent opon Yokohama rozszerza gamę produktów o niskich oporach toczenia o model BluEarth A AE50, który ma oferować najlepsze właściwości jezdne na mokrej nawierzchni oraz doskonałe parametry w zakresie oporu toczenia.

Yokohama BluEarth A AE50 Yokohama BluEarth A AE50 – opona oferująca wysoki poziom bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni i oszczędność paliwa w każdych warunkach. - fot. © : Yokohama

Efektywność na mokrej nawierzchni i oszczędność przy dystrybutorze paliwa

W ofercie firmy Yokohama,opony o niskim oporze toczenia przeznaczone do samochodów kompaktowych o klasycznym napędzie należą do serii BluEarth-AInne, bardziej wyspecjalizowane gamy, są przygotowane na potrzeby samochodów sportowych lub pojazdów typu SUV. Rozwiązanie takie jest powszechne w świecie opon i podobne do tych, które proponuje konkurencja. Chodzi o ofertę opon zoptymalizowanych pod kątem niższego poziomu zużycia paliwa i dobrych właściwości jezdnych na mokrej nawierzchni - dwóch kryteriów istotnych pod względem uzyskania dobrych ocen na obowiązkowych etykietach. Model BluEarth-A AE50 wyróżnia się zastosowaniem mieszanki gumowej Nano Blend oraz za sprawą asymetrycznego bieżnikaktóry poprawia właściwości dynamiczne oraz drogę hamowania na mokrej nawierzchni, a przede wszystkim ogranicza zużycie paliwa ze względu na niski poziom oporu toczenia. Wpływa to również korzystnie na poziom wytwarzanego hałasu.

14 rozmiarów dostępnych w roku 2014

Firma Yokohama przedstawiła listę rozmiarów modelu BluEarth-A AE50, który będzie dostępny w czternastu wariantach w roku 2014. Oferta obejmuje rozmiary od 16 cali (195/65R15) do 18 cali (235/40R18), a opony uzyskały pozytywne oceny (C - w zakresie oporów toczenia, A - za drogę hamowanie na mokrej nawierzchni oraz za zewnętrzny hałas toczenia na poziomie 71 lub 72 decybeli). Kolejne rozmiary będą dostępne w przyszłości.