Nowe opony : aktualności producentów opon - Firestone przedstawia swoją nową oponę zimową: Winterhawk 3

Firestone przedstawia swoją nową oponę zimową: Winterhawk 3

Nowe opony Opublikowano 29-10-13 autor Mateusz

Firestone intensywnie przygotowuje się do zimy. Winterhawk 2 ustępuje miejsca swojemu następcy, modelowi Winterhawk 3. Jak można się spodziewać, producent zapowiada udoskonalone osiągi względem poprzedniej wersji.

Firestone Winterhawk 3 Firestone zapowiada wprowadzenie na rynek opon zimowych nowego modelu o zoptymalizowanych osiągach: Winterhawk 3 - fot. © : Firestone

Wakacje dawno już się skończyły, o czym świadczy coraz niższa temperatura. Warto więc pomyśleć o zimie oraz wyposażeniu, które pozwoli nam stawić czoła górskim przełęczom. Firestone z pewnością wybrało najlepszy możliwy moment na zaprezentowanie opony zimowej: uczyniło to bowiem zaledwie kilka miesięcy przed największymi mrozami.

Jak dotąd ten amerykański producent opon, który należy do koncernu Bridgestone posiadał w swojej ofercie  Winterhawk 2 Evo, czyli drugą odsłonę opon zimowych z lamelami. Zapowiadany następca tego modelu,  Winterhawk 3 ma gwarantować lepsze wyniki w zakresie wszystkich ważniejszych aspektów jazdy zimowej.

 

Rysunek bieżnika Firestone Winterhawk 3fot. © : Firestone
Bieżnik został w znacznym stopniu przeprojektowany z zastosowaniem większego zagęszczenia gumowych bloków. Jeśli chodzi o skład lameli, nowe rozwiązania technologiczne przekładają się na znaczne zwiększenie skuteczności, zwłaszcza w zakresie trakcji na ubitym i sypkim śniegu: producent obiecuje w tych warunkach wyższe osiągi o 9%. Przyczepność na śniegu również została poprawiona.

Dzięki nowej rzeźbie bieżnika, opona może odprowadzać o 10% więcej wody i śniegu w porównaniu ze wcześniejszym modelem. Jednak największe postępy Winterhawk 3 osiągnęło w zakresie zużycia ogumienia: zdaniem Firestone, trwałość Winterhawk 2 Evo jest o 30% wyższa w stosunku do Winterhawk 2 Evo.

Nowa opona jest również o 6% lżejsza, a jej efektywność energetyczna została poprawiona o 2%. Nie zapomniano też o komforcie akustycznym. Winterhawk 3 jest już dostępny w 13 rozmiarach. Do roku 2015 wybór stanie się jeszcze szerszy, ponieważ będziemy mogli wybierać spośród 51 różnych rozmiarów.