Nowe opony : aktualności producentów opon - Falken prezentuje model Sincera SN832 Ecorun

Falken prezentuje model Sincera SN832 Ecorun

Nowe opony Opublikowano 07-04-14 autor Paweł

Japońska firma Falken zaprezentowała nową oponę o niskim oporze toczenia, opracowaną z wykorzystaniem nowego superkomputera.

Falken Sincera SN832 Ecorun Falken Sincera SN832 Ecorun, opona inspirowana nanotechnologią oraz zapewniająca wysokie osiągi przy niskim oporze toczenia. - fot. © : Falken

Symulacja na superkomputerze

Producenci opon działają teraz na poziomie nanotechnologii przy opracowywaniu nowego ogumienia. Japoński producent Falken jako pierwszy zdecydował się wykorzystać superkomputer, by przenieść rozwój opon na jeszcze wyższy poziom zaawansowania technologicznego. Należący do japońskiego rządu superkomputer, zaprojektowany początkowo do symulacji prognoz zmian klimatycznych, posiadał moc wystarczającą do pogłębienia badań nad składnikami opony. Falken jest dumne z wykorzystania tej maszyny, która posłużyła do realizacji programu 4D Nano Design oraz umożliwiła opracowanie nowej opony Sincera SN832 Ecorun.

 

Najlepsza pod każdym względem

Falken Sincera SN832 Ecorunfot. © : Falken
Sincera SN832 Ecorun to nowa opona o niskim oporze toczenia, która deklasuje swojego poprzednika, czyli model SN828 w zakresie najważniejszych osiągów. Falken zapowiada na przykład obniżenie oporu toczenia o 22% względem zastępowanego produktu, a także skrócenie drogi hamowania o 27%. Dzięki temu, nowy model posiada ocenę A na etykiecie w kategorii hamowania na mokrej drodze.

Badania przeprowadzone przez Falken z pomocą tych nowych narzędzi umożliwiły opracowanie nowej mieszanki gumowej oraz zupełnie nowego bieżnika, znacznie poprawiając osiągi dynamiczne. Poziom hydropoślizgu bocznego został obniżony o 32% w porównaniu z poprzednim modelem. Dostępny na wiosnę model Sincera SN832 Ecorun będzie oferowany w 19 rozmiarach, od 13 do 15 cali z indeksem prędkości T.