Nowe opony : aktualności producentów opon - Falken Ziex ZE310 Ecorun: nowa opona letnia – Rezulteo

Falken poszerza swoją gamę opon letnich o nowy model Ziex ZE310 Ecorun

Nowe opony Opublikowano 23-10-17 autor Yannick O'Conor

Japoński producent Falken przedstawił nową oponę letnią Ziex ZE310 Ecorun. Model ten zastąpi Ziex ZE914 Ecorun na wiosnę 2018 roku.

Falken Ziex ZE310 Ecorun Falken oferuje 2 różne wersje bieżnika, by zoptymalizować zużycie i przyczepność. - fot. © : Falken

Odświeżenie gamy Ziex Ecorun

Według producenta opona ta jest przeznaczona dla „wszechstronnych kierowców oczekujących przede wszystkich komfortu”. Sposobem na osiągnięcie tego celu jest model Ziex ZE310 Ecorun. Zaprezentowana podczas międzynarodowych targów najnowsza opona japońskiego producenta ma zastąpić wcześniejszy model Ziex ZE914 Ecorun, który był dobrze oceniany przez niezależne instytuty testowe.

2 rodzaje bieżnika w ofercie

Opona Falken Ziex ZE310 Ecorun, pasująca na felgi o średnicy od 14 do 18 cali, jest dostępna w 2 wersjach: z 3 rowkami obwodowymi (w rozmiarach do 195 mm szerokości) oraz z 4 rowkami (powyżej 205 mm szerokości). Jak wyjaśnia producent, takie rozwiązanie pozwala zachować jednolite osiągi w całej gamie produktów. Bieżnik z 3 rowkami zapewnia optymalną sztywność bieżnika, zwiększając jednocześnie powierzchnię kontaktu opony z drogą. Z kolei 4 rowki ułatwiają odprowadzanie wody, by zniwelować ryzyko aquaplaningu.

Firma Falken wyposażyła również model Ziex ZE310 Ecorun w technologię „Adaptive Constant Pressure“ (stała adaptacja ciśnienia do podłoża). Dzięki tej innowacji struktura bieżnika gwarantuje równomierny rozkład ciężaru auta, co przekłada się na stabilność kierunkową oraz bardziej regularne zużycie.

Mieszanka gumowa „Nano 4D”, opracowana przez inżynierów firmy Falken, została wykorzystana także w modelu Ziex ZE310 Ecorun. Technologia ta zwiększa trwałość opony o 30% względem poprzedniej generacji.

Na etykiecie UE model Ziex ZE310 Ecorun posiada maksymalną ocenę A w kategorii hamowania na mokrej nawierzchni dla wszystkich rozmiarach, a także oceny od C do E w kategorii oporu toczenia.

Dostępność

 Model Falken Ziex ZE310 Ecorun będzie dostępny na wiosnę 2018 r. w 40 rozmiarach, umożliwiając montaż na felgach od 14 do 18 cali. Na ten sam rok zapowiedziano już 58 dodatkowych rozmiarów.