Nowe opony : aktualności producentów opon - Nowa opona całoroczna Falken Euroall Season AS210

Falken odświeża swoją ofertę opon całorocznych, wprowadzając Euroall Season AS210

Nowe opony Opublikowano 15-06-18 autor Yannick O'Conor

Niemiecki producent Falken pokazał swoją nową oponę całoroczną Euroall Season AS210 na targach The Tire Cologne w Niemczech. Zastąpi ona poprzedni model Euroall Season AS200.

Euroall Season AS210, nowa opona całoroczna firmy Falken Całoroczna opona Falken Euroall Season AS210 została zoptymalizowana w celu uzyskania lepszych osiągów, szczególnie na mokrej nawierzchni - fot. © : Falken

Zoptymalizowane osiągi

Opony całoroczne cieszą się teraz dużą popularnością. Jak wcześniej Bridgestone i Hankook, tak teraz firma Falken zaprezentowała swoją nową oponę wielosezonową dla samochodów osobowych i SUV-ów. Jako następczyni AS200, opona Euroall Season AS210 ma być skuteczniejsza niż jej poprzedniczka, szczególnie na mokrej nawierzchni.

Rowki bieżnika w kształcie litery V zostały pogłębione, co pozwala oponie AS210 skuteczniej odprowadzać nadmiar wody. Nowość tę wprowadzono również w celu optymalizacji osiągów opony w zakresie prowadzenia na suchej i mokrej nawierzchni. Według firmy Falken nowa opona zapobiega aquaplaningowi o 8% skuteczniej niż jej poprzedniczka. Także efektywność hamowania na mokrej nawierzchni ma być o 6% wyższa. 

Podczas jazdy lamele mają ustawiać się zgodnie z kierunkiem trakcji. Ich zadaniem jest również przenoszenie większej siły na podłoże, aby zapewnić oponie AS210 lepszą przyczepność na wszystkich nawierzchniach. Wielokierunkowe lamele usprawniają hamowanie na różnych rodzajach dróg, szczególnie zaśnieżonych.

Mieszanka gumowa wykorzystuje technologię „Advanced 4D Nano Design” stosowaną już w innych oponach tej marki. Ma ona sprzyjać interakcjom między poszczególnymi składnikami mieszanki na poziomie nanoskopowym i kłaść nacisk na przyczepność. Nowa guma ma także wydłużyć przebieg opony Euroall Season AS210 o 10%.

 

 

Dostępność

Opona Falken Euroall Season AS210 jest już dostępna w 48 rozmiarach dla felg o średnicy od 13 do 19 cali. 20 pozostałych rozmiarów powinno wejść do sprzedaży w sierpniu 2018 r.