Nowe opony : aktualności producentów opon - Falken Azenis FK510: opona UHP, która deszczu się nie boi

Falken Azenis FK510: opona UHP, która deszczu się nie boi

Nowe opony Opublikowano 24-03-16 autor Alexandre Lenoir

Najmłodsze dziecko marki Falken, opona klasy Ultra High Performance, Azenis FK510, zastąpiła analogiczny model FK453 z 2012 r.

Falken prezentuje oponę Azenis FK510 Opona o ultra-wysokich osiągach marki Falken wykorzystuje liczne innowacje zwiększające jej osiągi na mokrej nawierzchni. - fot. © : Falken-2016

Ta opona przeznaczona do samochodów sportowych zdążyła już wyróżnić się za sprawą swych osiągów na mokrej nawierzchni. Pokryte lamelami bloki bieżnika wyjątkowo skutecznie zapobiegają zjawisku aquaplaningu, rozbijając warstewkę wody niczym falochron, który unieszkodliwia falę zanim uderzy ona o brzeg. Lamele optymalizują powierzchnię kontaktu z podłożem przy wchodzeniu w zakręt, gwarantując optymalną stabilność toru jazdy.

Stałe ciśnienie

Według inżynierów odpowiedzialnych za tę oponę, rysunek bieżnika zwiększa również jednorodność ciśnienia w oponie. Urządzenie ACP (Adaptative Constant Pressure, czyli adaptacyjne stałe ciśnienie ) idealnie i w każdych okolicznościach rozprowadza powietrze w oponie, co przekłada się na doskonałą sterowność, dynamikę oraz skuteczność hamowania, bez względu na warunki na drodze.

Technologia Nano 4D zastosowana w bieżniku gwarantuje elastyczność rowków i boków opony, dzięki czemu zwiększa komfort jazdy i jednocześnie skraca drogę hamowania.

Model Falken Azenis FK510 będzie dostępny wiosną 2016 w dziesięciu rozmiarach, od 17 do 20 cali, z indeksem prędkości Y. Oferta zostanie poszerzona o kolejne rozmiary w późniejszym terminie.

Falken Azenis FK510fot. © : Falken-2016