Nowe opony : aktualności producentów opon - Falken Azenis FK453, następca sportowej opony FK452

Falken Azenis FK453, następca sportowej opony FK452

Nowe opony Opublikowano 27-07-12 autor Mateusz

Firma Falken wprowadza na rynek oponę FK453, następcę modelu FK 452 mogącego pochwalić się licznym gronem entuzjastów wśród amatorów sportowej jazdy. Producent testował swój nowy produkt na torach samochodowych, między innymi na słynnym torze Nürburgringu.

Falken Azenis FK453 fot. © : Falken

Oponę Azenis FK453 czeka trudne zadanie: zastąpić jeden z flagowych modeli serii Falken, czyli znakomitego FK452. Celem pretendenta jest zapewnienie najwyższej skuteczności oraz przyjemności z jazdy amatorom sportowego stylu prowadzenia.

Wprowadzona na rynek w roku 2006, opona FK452 cieszy się dobrą opinią w niektórych kręgach amatorów sportowej jazdy. Trzeba dodać, że w ramach kampanii promujących, Falken przedstawiał oponę jako mocno zorientowaną na drift oraz szeroko pojęte sporty samochodowe.

Przyjemność z jazdy przede wszystkim
Azenis FK453 powstał na potrzeby rynku europejskiego i zgodnie z jego wymogami. Oznacza to, że przy tworzeniu specyfikacji Falken uwzględnił wszelkie kryteria związane z jazdą samochodami sportowymi w Europie.  

Niektóre parametry, takie jak przyczepność oraz trzymanie się drogi na mokrej nawierzchni zostały dopracowane ze szczególnym pietyzmem.

Doświadczenie uzyskane w czasie wyścigów pozwoliło Falkenowi uzyskać dobre wyważenie osiągów, ze szczególnym naciskiem położonym na przyjemność z jazdy.

Szczegóły dopracowywane na torze wyścigowym
Dla zapewnienia wysokich osiągów oraz skuteczności podczas jazdy sportowej, Azenis FK453 został przetestowany na wielu torach, m.in. na  Nürburgringu.

Niemiecki tor odegrał znaczną rolę podczas dopracowywania szczegółów technicznych tego produktu. Na tyle znaczną, że nazwa jednej z technologii zastosowanych w oponie nosi pochodzi właśnie od niego: NUR-Spec. Za tą nazwą kryje się wzmocniona struktura z nylonem dla większej sztywności opon i lepszego czucia drogi podczas jazdy.

 

Falken Azenis FK453fot. © : Falken

Technologia ta umożliwia m.in. znaczne poszerzenie strefy kontaktu z drogą oraz zwiększenie osiągów opony, zwłaszcza pod względem  przyczepności na mokrej nawierzchni oraz hamowania w stosunku do FK452.

Bieżnik umożliwia  sprawne odprowadzanie wody spod kół. Dodatkowo został zoptymalizowany pod kątem poziomu hałasu.

Czytaj także
>> Konkurentki Falken Azenis FK453
>> Rozmiary Falken Azenis FK453