Nowe opony : aktualności producentów opon - EuroAllSeason AS200: pierwsza opona całoroczna firmy Falken

EuroAllSeason AS200: pierwsza opona całoroczna firmy Falken

Nowe opony Opublikowano 07-06-13 autor Maciej

Znana ze swoich opon sportowych firma Falken wchodzi na rynek ogumienia całorocznego. Producent skupił się na wyważeniu osiągów, by stworzyć oponę charakteryzującą się niezawodnością na mokrej, suchej i ośnieżonej drodze, bez kompromisów pod względem hałasu toczenia oraz trwałości. Model EuroAllSeason AS200 posiada zimowe etykiety M+S oraz 3PMSF. Będzie dostępny w sprzedaży od lipca 2013 r. w 27 rozmiarach.

Falken EuroAllSeason AS200 Falken EuroAllSeason AS200: opona całoroczna przeznaczona na rynek europejski - fot. © : Falken

Dzięki modelowi EuroAllSeason AS200 firma Falken wchodzi na rynek opon całorocznych. Jest on jeszcze słabo rozwinięty w Europie, jednak posiada duży potencjał w kontekście ogólnego spadku siły nabywczej. Opona całoroczna jest przystosowana do użytkowania w różnych warunkach pogodowych, jakie można napotkać w regionach o klimacie umiarkowanym i pozwala uniknąć konieczności zakupu dwóch zestawów opon. To interesująca opcja dla konsumenta, dla którego liczy się przede wszystkim oszczędność. Oczywiście pod warunkiem, że kompromis w zakresie zrównoważonych parametrów okaże się rozsądny.


Model EuroAllSeason AS200 to pierwsza opona całoroczna w ofercie firmy Falken. Według producenta, została ona „zaprojektowana z myślą o szczególnie wymagającym rynku europejskim“. Gwarantuje ona skuteczność oraz niezawodne zachowanie na wszystkich typach nawierzchni: suchej, mokrej lub pokrytej śniegiem, nie zapominając o takich parametrach jak hałas toczenia czy trwałość.


Bezpieczeństwo w każdą pogodę

Aby ograniczyć ryzyko poślizgu hydrodynamicznego, zastosowano cztery szerokie i głębokie rowki wzdłużne, które szybko odprowadzają wodę.  Zwrotność na mokrej drodze zapewnia nowa mieszanka gumowa z dużą zawartością krzemionki oraz styrenu.

Zgodnie z obowiązującymi w UE przepisami na boku opony AS200 znajduje się etykieta M+S oraz płatek śniegu na tle góry (3PMSF), co oznacza gwarancję dobrej trakcji w warunkach zimowych.


Komfort akustyczny 

Dzięki dopracowanej mieszance gumowej oraz rzeźbie bieżnika, producent zdołał obniżyć hałas toczenia (deklarowany poziom hałasu wynosi 73 dB, według kryteriów oznaczania osiągów na etykietach).


Odporność na zużycie

W celu zwiększenia żywotności opony model AS200 został wyposażony w powoli uwalniany środek zapobiegający starzeniu się opony, który chroni bieżnik przed czynnikami wpływającymi na zużycie (wahania temperatury, UV...) przez cały okres użytkowania.


Dostępność 

Opona Falken EuroAllSeason AS200 będzie dostępna w sprzedaży od lipca 2013 roku w 27 rozmiarach - od 14 do 17 cali.