Nowe opony : aktualności producentów opon - Energy Saver+, nowa zielona opona firmy Michelin

Energy Saver+, nowa zielona opona firmy Michelin

Nowe opony Opublikowano 29-07-12 autor Mateusz

Producent opon Michelin oficjalnie przedstawił następcę modelu Energy Saver. Nazywając go Energy Saver+, firma z Clermont-Ferrand od razu podpowiada nam, czego powinniśmy się spodziewać. Bez rewolucji, lecz z jeszcze lepszymi parametrami, wyższym poziomem bezpieczeństwa, większą oszczędnością paliwa i trwałością. Aby udowodnić, że opony Energy Saver+ zachowują swoją skuteczność przez długi czas, producent poprosił laboratorium Dekra o poddanie ich testowi porównawczemu na dystansie 30 000 kilometrów. Wyniki mówią same za siebie.

Michelin Energy Saver+ fot. © : Michelin

Wprowadzona na rynek w roku 2008, opona Energy Saver należy do najlepiej sprzedających się modeli na świecie we wszystkich kategoriach. Znana jest ze swego niskiego oporu toczenia, dzięki czemu pomaga obniżyć zużycie paliwa. Opona ta montowana jest fabrycznie w wielu pojazdach. 

Jej następczyni, model Energy Saver+zamierza osiągnąć taki sam sukces. Jak sama nazwa wskazuje, ta zielona opona ma do zaoferowania jeszcze lepsze parametry pod każdym względem: wydajność energetyczna, wytrzymałość na zużycie, hamowanie na mokrej nawierzchni...

The Tyre Life wg rezulteo-pneu


Parametry opony Energy Saver+

Michelin Energy Saver+fot. © : Michelin
Na etykiecie Energy Saver+ ujrzymy bardzo dobre parametry. Dla przykładu zilustrujemy je ocenami przyznanymi oponie w rozmiarze 205 55 R16 91V:

• Wydajność energetyczna: B 
(wpływ na poziom zużycia paliwa)
• Bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni: A
• Zewnętrzny hałas toczenia: 70 db.

Wydajność energetyczna
Michelin zapowiada oszczędność 200 litrów paliwa przez cały okres użytkowania Energy Saver + w stosunku do opony, która uzyskała ocenę minimalną według kryteriów systemu etykietowania opon. Aby uzyskać ten wynik, Michelin obniżył opór toczenia tej opony o 18% w stosunku do poprzedniego modelu Energy Saver. 

Bezpieczeństwo
Droga hamowania na mokrej nawierzchni z oponami Energy Saver + jest o 16 metrów krótsza w stosunku do opon, które uzyskały najniższą ocenę według systemu etykietowania opon (G).

Żywotność
Z oponami Energy Saver + możemy przejechać ponad 45 000 km przy normalnym użytkowaniu.

Konkurentki Michelin Michelin Energy Saver+

BridgestoneEcopia EP150
ContinentalContiEcoContact 5
PirelliCinturato P1
GoodyearEfficientGrip

 

Czytaj również 
>> Michelin Energy Saver+:  technologia
>> Michelin Energy Saver+: rozmiary
>> Michelin Energy Saver+: test trwałości