Nowe opony : aktualności producentów opon - Wprowadzenie do sprzedaży opony Efficiency + Feu Vert

Efficiency +: nowa opona letnia od Feu Vert

Nowe opony Opublikowano 22-05-17 autor Yannick O’Conor

W 2013 r. Feu Vert wprowadziło na rynek pierwsze opony ze swojej serii „Efficiency”. W tym roku francuska marka odświeża swoją gamę opon letnich o model Efficiency + do aut osobowych, SUV-ów i aut dostawczych.

feuvert_efficiencyplus Opona Efficiency + marki Feu Vert oferuje liczne udoskonalenia w porównaniu do poprzedniej wersji - fot. © : Feu Vert

Większe bezpieczeństwo i wyższe przebiegi z zachowaniem atrakcyjnej ceny

Bezpieczeństwo, przebiegi oraz cena to trzy filary modelu Efficiency +. Projekt bieżnika oraz sztywność boków umożliwiają dobre prowadzenie na mokrej nawierzchni oraz wyższy komfort jazdy. Skład mieszanki gumowej zapewnia dobrą przyczepność, podczas gdy dodatek krzemionki gwarantuje niższe opory toczenia. Według producenta rowki znajdujące się pośrodku bieżnika opony zapewniają lepszą trakcję na mokrej drodze w porównaniu do poprzedniej wersji, redukując drogę hamowania na tego typu nawierzchniach oraz obniżając ryzyko aquaplaningu.

Trwałość opony wzrosła o 3% w porównaniu do wcześniejszej wersji. Oprócz wskaźnika maksymalnego dopuszczalnego przez prawo zużycia na poziomie 1,6 mm dodano jeszcze jeden wskaźnik poziomu 3 mm, poniżej którego Feu Vert nie gwarantuje już maksymalnej odporności opony na aquaplaning. Inne wskaźniki w kształcie „kociej łapy” oraz liter „FV” na obu bokach opony pomagają wykryć wszelkie problemy z geometrią. Nierównomierne starcie jednego ze wskaźników względem drugiego jest oznaką nieregularnego zużycia opony.

Opona zyskała też wyższą ocenę na etykiecie UE. Awansowała z C na B w kategorii hamowania na mokrej drodze oraz z E na C w zakresie oporów toczenia w większości dostępnych rozmiarów.

Rozmiary i dostępność

Opona Efficiency + marki Feu Vert jest już dostępna we wszystkich punktach sprzedaży marki w Polsce, Francji, Hiszpanii oraz Portugalii. Na starcie dostępne są 44 rozmiary przeznaczone do aut osobowych, 4 do SUV-ów oraz 5 do aut dostawczych.