Nowe opony : aktualności producentów opon - Falken prezentuje oponę Ecorun A-A do samochodów marki Toyota

Ecorun A-A : Falken prezentuje oponę do aut hybrydowych Toyoty

Nowe opony Opublikowano 10-03-17 autor Yannick O’Conor

Falken skorzystał z okazji, jaką był Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie, by zaprezentować stworzoną we współpracy z Toyotą oponę Ecorun A-A przeznaczoną do pojazdów hybrydowych.

ECORUN_A_A Nowy model Ecorun A-A marki Falken do aut hybrydowych Toyoty - fot. © : Falken 2017

Falken zaprezentował w Genewie nową oponę Ecorun A-A. Co oznacza A-A? Chodzi o doskonałe oceny na etykiecie UE: A w kategorii zużycia paliwa oraz A za przyczepność na mokrej drodze. Dzięki znakomitym parametrom jest to doskonały wybór do pojazdów o napędzie hybrydowym oraz innych aut, w którym oszczędność energii ma kluczowe znaczenie.

Opona przystosowana do aut hybrydowych

Nowa mieszanka gumowa zastosowana w Falken Ecorun A-A składa się wyłącznie z naturalnego czystego kauczuku. Wykorzystuje ona technologię „Advanced 4D Nano Design”, która redukuje nagrzewanie się opony, co przekłada się na wyższą trwałość i niższe opory toczenia. Ten rewolucyjny proces produkcyjny uzyskał tytuł „Innowacji roku w produkcji opon”. 

Model Ecorun A-A został stworzony pod kątem aut hybrydowych i jest zalecany do stosowania w tego typu pojazdach. Szczególnie w Priusie III Toyoty, która nawiązała partnerską współpracę z japońską marką, by zastąpić dotychczasowe opony. Dzięki umowie na wyłączność zawartej między dwiema firmami z Kraju Kwitnącej Wiśni, opony Ecorun będą sprzedawane wyłącznie u niemieckich dystrybutorów Toyoty.

Dostępność

Ecorun A-A trafi do sprzedaży w kwietniu i początkowo będzie dostępna tylko w jednym rozmiarze, pasującym do Priusa III 195/65R15 91H.