Nowe opony : aktualności producentów opon - Dunlop Winter Response 2: nowa opona zimowa do aut kompaktowych

Dunlop Winter Response 2: nowa opona zimowa do aut kompaktowych

Nowe opony Opublikowano 22-10-13 autor Mateusz

Firma Dunlop przedstawiła nową oponę zimową zaprojektowaną do aut miejskich i kompaktowych, obiecując wyższe osiągi względem poprzedniej wersji

Dunlop Winter Response 2 na drodze Opona zimowa Dunlop Winter Response 2 do samochodów miejskich i kompaktowych, zapewniająca lepsze osiągi podczas hamowania oraz na zakrętach! - fot. © : Dunlop

Tanie opony zimowe

Jak sama nazwa wskazuje,  Winter Response 2 jest następcą modelu Winter Response w gamie zimowego ogumienia firmy Dunlop. Celem producenta było stworzenie produktu przeznaczonego do niższego segmentu opon do jazdy zimowej, jako uzupełnienie  SP Winter Sport 4D: opony  Winter Response 2 są skierowane do kierowców aut kompaktowych z segmentów A, B oraz C.

 

 

Ulepszenia przy hamowaniu

 

Jak można się spodziewać Dunlop zapowiada znaczne udoskonalenia względem poprzedniej wersji produktu. Według producenta osiągi są wyższe zwłaszcza pod względem drogi hamowania zarówno na mokrej drodze, śniegu jak i podczas gołoledzi. Winter Response 2 posiada większą powierzchnię kontaktu z podłożem dzięki specjalnemu ułożeniu bloków w środkowej części bieżnika opony. Zabieg konstruktora przełożył się na lepszą przyczepność zarówno podczas hamowania jak i przyspieszania na śniegu.

 

Ulepszenia na zakrętach

Ulepszenia w Winter Response 2 są widoczne nie tylko na prostej. Barki opony są wyposażone w lamele ułożone pod kątem 45 stopni, co pozwala lepiej kompensować siłę odśrodkową na zakrętach. Specjalny rysunek bieżnika zwiększa przyczepność na zakrętach, także na ośnieżonej lub oblodzonej nawierzchni. W warunkach zimowych specyficzne ułożenie bloków pośrodku bieżnika gwarantuje również „wyłapywanie” śniegu oraz zwiększanie powierzchni kontaktowejDuże zagęszczenie lameli umożliwia silne „wgryzanie się” w śnieg oraz przebijanie warstewki wody na mokrej drodze. Również w warunkach tego typu osiągi dynamiczne zostały poprawione.

Opona Dunlop Winter Response 2 trafi na rynek już tej zimy i będzie przeznaczona do kół w rozmiarze 14 i 15 cali. W sprzedaży będą dostępne 22 różne rozmiary.