Nowe opony : aktualności producentów opon - Dunlop Sport BluResponse: opona turystyczna z dobrą notą na etykiecie

Dunlop Sport BluResponse: opona turystyczna z dobrą notą na etykiecie

Nowe opony Opublikowano 25-03-13 autor Maciej

Firma Dunlop wykorzystała okazję, jaką był salon w Genewie, do prezentacji swojej najnowszej opony letniej do aut turystycznych - Sport BluResponse. Dzięki kategorii BA na etykiecie, model ten zapewnia doskonałe osiągi pod względem przyczepności na mokrej drodze, a także niski opór toczenia, co z kolei przekłada się na oszczędność paliwa oraz niską emisję CO2.

Dunlop Sport BluResponse Dunlop Sport BluResponse - fot. © : Dunlop

Dla zapewnienia jak najlepszych osiągów swojej nowej  letniej opony do aut turystycznych, firma Dunlop wykorzystała swoje doświadczenia w zakresie wyścigów samochodowych. W oponie Dunlop Sport BluResponse wykorzystano te same polimery, które stosowane są w modelach wyczynowych, zwiększając tym samym przyczepność na suchej oraz mokrej nawierzchni. Dzięki etykcie BA, model Sport BluResponse spełnia wymogi nowego europejskiego systemu etykietowania opon w zakresie przyczepności, oporu toczenia oraz zmniejszenia hałasu zewnętrznego. Firma Dunlop nie zaniedbała też innych parametrów opony.

 

Przyczepność na drodze i hamowanie

Opona Dunlop Sport BluResponse posiada asymetryczny bieżnik, który zapewnia lepszą przyczepność, zwłaszcza na mokrej jezdni. Duże żebra centralne umożliwiają skuteczne odprowadzanie wody, dodatkowo optymalizowane przez blok barku zewnętrznego. Rozwiązanie to pozwala znacznie obniżyć ryzyko wystąpienia poślizgu hydrodynamicznego.

Opona Sport BluResponse zapewnia także doskonałe  osiągi pod wzglęem hamowania. Według testów przeprowadzonych przez TÜV SÜD, droga hamowania z użyciem tych opon jest o 2,5 m krótsza w porównaniu ze średnim wynikiem konkurencyjnych modeli, a przyczepność jest wyższa o 3%.


 

Opór toczenia

 Opór toczenia  w modelu Sport BluResponse został zmniejszony o 30% w stosunku do poprzednika, czyli  Sport FastResponse. Udało się to osiągnąć dzięki nowej mieszance gumowej oraz optymalizacji struktury opony. Zdaniem firmy Dunlop, Sport BluResponse pozwala  zaoszczędzić    100 € rocznie na paliwie (obliczenie oparte o 14 000 km przebiegu oraz cenę 1,64 € za litr paliwa)

 

Stabilność i precyzja jazdy

Centralne żebro zapewnia lepszą stabilność oraz precyzję jazdy.  Bardziej spłaszczony bieżnik zwiększa powierzchnię kontaktu z podłożem, poprawiając tym samym reakcje samochodu, szczególnie na zakrętach. Opona została zaprojektowana z użyciem dziesięciu różnych promieni, zapewniając bardziej jednorodny kontakt z podłożem dla lepszej reaktywności.


Komfort i wytrzymałość na zużycie

 Model Sport BluResponse charakteryzuje się także niskim hałasem toczenia dzięki zamkniętym rowkom w strefie barkowej. Dodatkowo, wytrzymałość na zużycie wzrosła za sprawą optymalnego styku z nawierzchnią.

 

Dostępność 

Opona Dunlop Sport BluResponse jest dostępna w 43 rozmiarach, od 14 do 17 cali. 9 kolejnych rozmiarów trafi do sprzedaży w roku 2014.

 

Przeczytaj również:

>> Dunlop Sport BluResponse: ceny
>> Dunlop Sport BluResponse: konkurencja
>> Dunlop Sport BluResponse: rozmiary