Nowe opony : aktualności producentów opon - Discoverer Winter: nowa opona zimowa marki Cooper do SUV-ów

Discoverer Winter: nowa opona zimowa marki Cooper do SUV-ów

Nowe opony Opublikowano 21-07-17 autor Yannick O’Conor

Amerykański producent opon Cooper przedstawia model Discoverer Winter, nową oponę zimową do SUV-ów, dostępną od teraz w całej Europie.

Cooper_Discoverer_Winter_SUV Cooper Discoverer Winter to opona opracowana z myślą o SUV-ach - fot. © : Cooper Tire

Testowana w najbardziej ekstremalnych warunkach zimowych

Amerykański producent ogumienia, specjalista od SUV-ów i pojazdów terenowych 4x4, zaprezentował właśnie swoją nową oponę zimową przeznaczoną na rynek europejski: Cooper Discoverer Winter. Nowa opona marki Cooper, opracowana w europejskim centrum technicznym firmy, ma sprostać oczekiwaniom kierowców Starego Kontynentu podczas najzimniejszych miesięcy roku 

Do produkcji opony Discoverer Winter w fabryce w Wielkiej Brytanii przystąpiono po serii wymagających testów przyspieszania i hamowania, przeprowadzonych w Szwecji, Finlandii, a nawet w strefie podbiegunowej. Aby zapewnić najlepsze osiągi w warunkach zimowych, opona musiała przejść liczne próby na ośnieżonej i oblodzonej nawierzchni.

O jakości nowego ogumienia firmy Cooper przekonuje sam David Coulthard. Były kierowca Formuły 1 jest obecnie ambasadorem marki i miał swój udział w procesie opracowywania opony Discoverer Winter: – To najlepszy wybór do samochodów typu SUV pod względem przyczepności, stabilności toru jazdy i hamowania w warunkach zimowych. Nawet w przypadku tego rodzaju pojazdów wybór odpowiedniej opony ma decydujące znaczenie. Zimą moim priorytetem jest bezpieczeństwo, zarówno moje jak i pasażerów. Opona Discoverer Winter została stworzona właśnie z myślą o bezpieczeństwie.

Cooper_Discoverer_Winterfot. © : Cooper Tire

Opona na ciężką zimę

Według producenta połączenie rowków obwodowych z ząbkowanymi krawędziami środkowego żebra bieżnika sprawiają, że opona Discoverer Winter lepiej trzyma się ośnieżonej nawierzchni.

Dzięki domieszce krzemionki opona ma również wykazywać się dobrą przyczepnością na drogach pokrytych lodem, wodą czy topniejącym śniegiem. Kierunkowy wzór bieżnika ma z kolei zapobiegać gromadzeniu się wody pod oponą.

Opracowane przez markę Cooper lamele „3D Micro-Gauge” zapewniają stabilność bloków bieżnika pod ciężarem opony, utrzymując równocześnie w ryzach jej temperaturę. W konsekwencji opona ma lepiej zachowywać się na drodze, a także zapewniać krótszą drogę hamowania oraz dłuższe przebiegi..

Dostępność

Opona Cooper Discoverer Winter dostępna jest już teraz w 13 rozmiarach, do felg o średnicy od 16 do 21 cali.