Nowe opony : aktualności producentów opon - Cooper Zeon CS Sport, nowy model w kategorii opon o wysokich osiągach

Cooper Zeon CS Sport, nowy model w kategorii opon o wysokich osiągach

Nowe opony Opublikowano 23-10-13 autor Mateusz

Cooper Tire przywiązuje szczególną wagę do segmentu opon o wysokich osiągach. Model Zeon CS Sport jest gotowy do walki w ścisłej czołówce najlepszych produktów na rynku.

Cooper Zeon CS Sport Oferta opon o wysokich osi_gach oraz sportowego ogumienia marki Cooper wzbogaci_a si_ o nowy model - Zeon CS Sport - fot. © : Cooper

Ultrawysokie osiągi

Segment opon o wysokich osiągach zajmuje w firmie Cooper Tire szczególne miejsce. Europejska filia amerykańskiego producenta zaprezentowała nową odsłonę najbardziej sportowego produktu w swojej ofercie. W ten sposób firma pragnie utrzymać pozycję w segmencie, w którym panuje niezwykle ostra konkurencja.

 Nowa wersja Zeon CS Sport zastąpi model Zeon 2XS w segmencie opon o wysokich osiągach, w którym konkurują przede wszystkim takie marki, jak Pirelli Pzero, Continental ContiSportContact 5 czy Michelin Pilot Sport 3.

Test opon Cooper Zeon CS Sportfot. © : Cooper

Mniejsze zużycie paliwa

Jak zwykle w wypadku nowych produktów o sportowym charakterze producent zapewnia, że ulepszone zostały wszystkie parametry nowego modelu. Dotyczy to przede wszystkim zużycia paliwa oraz komfortu prowadzenia. Poziom hałasu podczas jazdy został obniżony dzięki technologii Optinoise opracowanej w celu optymalizacji natężenia hałasu generowanego przez opony.

 

Wyższe osiągi, lepsze wrażenia przy jeździe w deszczu

Jeszcze mocniej niż komfort jazdy czy mniejsze zużycie paliwa, Cooper podkreśla udoskonaloną dynamikę nowych opon. W porównaniu do wersji Zeon 2XS, model Zeon CS Sport ma charakteryzować się lepszą sterownością oraz stabilnością boczną, zapewnianą przez kilka oryginalnych rozwiązań technicznych.

David Coulthard, ambasador marki Cooperfot. © : Cooper
Lepsze właściwości zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni to główne atuty nowej opony. Również tutaj model Zeon CS Sport ma charakteryzować się lepszymi osiągami niż jego poprzednik. Podkreśla to ambasador marki  – David Coulthard, były kierowca wyścigowy. Obecnie większość producentów przykłada dużą wagę do tego, by móc oferować produkty charakteryzujące się jak największą wszechstronnością. W tej sytuacji dobre właściwości jezdne na mokrej nawierzchni to warunek konieczny, by marka mogła stawić czoła innym modelom w mocno konkurencyjnym segmencie rynku.

 

Rozmiary od 17 do 19 cali, indeks od W do Y

Gama Zeon CS Sport obejmie trzy średnice obręczy: 17, 18 i 19 cali. Opony będą dostępne z indeksem W lub Y. Dzięki temu będą pasować do wielu pojazdów o sportowym charakterze. Model Zeon CS pojawi się na rynku na początku przyszłego roku (w styczniu 2014).